eur:
401.77
usd:
372.41
bux:
92720.24
2025. március 28. péntek Gedeon, Johanna
Szilágyi György jobbikos képviselő napirend előtt szólal fel az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. december 7-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Szilágyi György visszalépett a Jobbik tisztújításán

A pártvezetés mandátuma két évre szól.

Jakab Péter elnökké választása után a Jobbik tisztújító kongresszusán a többi posztról is döntöttek. Az elnökhelyettes Potocskáné Kőrösi Anita lett a szavazatok 88%-ával. Az országos választmány elnökének Szabó Gábort választották a szavazatok 90,67%-ával.

A hat alelnöki tisztségért 13-an indultak. Szilágyi György időközben visszavonta a jelöltségét. Alelnök lett Ander Balázs, Z. Kárpát Dániel, Lukács László György, Dudás Róbert, Kvárik Anita, Magyar Zoltán.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.28. péntek, 18:00
Vitézy Dávid
a Főváros Közgyűlés tagja, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője
Most a lét a tét: Valódi népesedési katasztrófa sújtja a magyar falvakat

Most a lét a tét: Valódi népesedési katasztrófa sújtja a magyar falvakat

Nemcsak Magyarországon, hanem szerte Európában komoly problémát jelent a vidéki térségek népességének drasztikus csökkenése. Hazánkban az országhatárokhoz közeli, illetve a belső periféria népessége esik leginkább. A kormány már korábban is hozott olyan intézkedéseket, amelyekkel igyekeztek megtartani a kistelepülések népességét, ám sok tekintetben folytatódtak a kedvezőtlen trendek. Kevesebb a vendéglátóegység, csökken a kisboltok száma, és sok helyen nehéz orvost találni. A kérdés az, hogy a kabinet most bejelentett intézkedései lassíthatják-e a negatív tendenciát. Szakértők szerint olyan világtrendet látunk, aminek nehéz ellene menni, de komplex intézkedésekkel lehet eredményeket elérni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 28. 05:24
×
×
×
×