Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 14. vasárnap Vazul
Man in prison hands of behind hold Steel cage jail bars. offender criminal locked in jail.
Nyitókép: Rattankun Thongbun/Getty Images

Előző párjára támadtak új barátnőjével

A Fővárosi Törvényszék felfegyverkezve elkövetett önbíráskodás bűntette miatt emelt vádat egy mentálisan zavart pár ellen, akik a férfi korábbi barátnőjét rabolták ki.

A Fővárosi Törvényszék közleménye szerint az I. rendű terhelt pszichés betegsége miatt évek óta pszichiátriai kezelés alatt állt, kábítószer függősége miatt. Saját elhatározásból felhagyott a gyógyszereinek szedésével, emiatt mentális állapota leromlott.

Egy alkalommal ön- és közveszélyes állapota miatt a mentők rendőri kísérettel kórházba szállították. Ezután élettársa megszakította a férfival a kapcsolatot. Pár hónappal később a terhelt fenyegető üzeneteket küldött a nőnek és pénzt követelt tőle, miközben az új élettársának azt mondta, hogy korábbi barátnője több százezer forinttal tartozik neki.

Új párját arra kérte, hogy menjen el vele a sértetthez és ha kell, erőszakkal, fenyegetéssel segítsen neki a pénzt visszaszerezni a nőtől.

A két vádlott 2024. október 4-én reggel érkezett a sértett lakásához és a környéken várakoztak a nőre. A munkába induló sértettet követni kezdték, majd a II. rendű vádlott odament a nőhöz és a késsel a kezében felszólította táskája átadására. A dulakodás során megszúrta a nőt és kitépte a kezéből a táskát. Az I. rendű vádlott ezalatt egy közeli utcasarkon várakozott, onnan nézte végig a történteket.

Volt párja jelentős mennyiségű vért vesztett, de nem nyújtott neki segítséget, majd elhagyták a helyszínt. Menekülés közben eldobták a kést. A 10 ezer forintot tartalmazó pénztárcát magukhoz vették, majd a táskát is eldobták. Az életveszélyes állapotban lévő sértetthez járókelők hívtak mentőt.

Az ügyészség a férfit társtettesként felfegyverkezve elkövetett önbíráskodás bűntettével és segítségnyújtás elmulasztásával vádolja. Párját társtettesként, felfegyverkezve elkövetett önbíráskodás bűntette, és életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt emelt vádat.

A június 3-i előkészítő ülésen a terheltek a vádiratban foglaltakkal egyezően beismerték bűnösségüket és lemondtak a tárgyaláshoz való jogukról. A bíróság mindkettejüket bűnösnek találta.

A Fővárosi Törvényszék az I. rendű vádlottat 5 év börtönbüntetésre és 6 év közügyektől eltiltásra, míg a II. rendűt 6 év 6 hónap börtönbüntetésre és 7 év közügyektől eltiltásra ítélte.

A bíróság az I. rendű vádlott javára vették figyelembe annak egészségi állapotát, illetve azt, hogy hozzájárul egy kiskorú gyermek eltartásához. A II. rendű terhelt esetében további enyhítő körülmény volt hátrányos gyermekkorból eredő pszichés betegség.

Az ítélettel szemben a vádlottak és védőik enyhítésért jelentettek be fellebbezést. Az eljárás másodfokon a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik.

Címlapról ajánljuk

Kiderült, nem orosz ármány volt az amerikai külföldi biolaborok ügye

Az Egyesült Államok kormánya éveken át több mint 120 biológiai kutatólaboratóriumot finanszírozott világszerte több mint 30 országban, köztük Ukrajnában is – derült ki a Nemzeti Hírszerzési Igazgatóság (ODNI) belső vizsgálatából, amelynek részleteit Tulsi Gabbard, a nemzeti hírszerzés akkori igazgatója hozta nyilvánosságra lemondása előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×