394.24
369.95
65045.06
A ferencvárosi Franck Boli (b) és Sahruddin Mahammadalijev azeri kapus a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában játszott Ferencváros - Qarabag visszavágó mérkőzésen a Groupama Arénában 2022. augusztus 9-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Jobb volt a Qarabag, megérdemelten jutott tovább

A Ferencváros hét percen át, Adama Traoré gólja után a meccs hajrájában játszott úgy, ahogyan kellett volna, ahogyan várni lehetett – ám a vendégek akkor már 3-0-ra vezettek. Az azeri bajnok 3-1-re győzött a Groupama Arénában, a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában. A zöld-fehérek a 2-4-es összesítéssel átkerültek az Európa-liga playoffkörébe.

Ferencváros: Dibusz – Botka, Kovacevic, Thelander, Civic – Esiti, Laidouni – Zachariassen, Tokmac, Traoré – Boli.

Qarabag: Mahammadaliyev – Vesovics, Mustafazade, B. Hüseynov, Bayramov – Qarayev, Jankovics – Kady Borges – Sheydayev, Wadji, Zoubir.

A vendégek két helyen erősítették meg a támadósort, Kady Borges eltiltása lejárt, játszik. A kezdő csapat tagja lett a kinti mérkőzésen csereként beállva, kifejezetten jól cselező, lendületes játékot mutató Sheydayev.

Nem indult jól a mérkőzés, a Fradi játékosai nem tudták megtartani a labdát, az azeriek veszélyesebben futballoztak.

Kovacevic rosszul számolta ki a labda ívét, Wadji kiugrott vele, aztán a védő bravúrosan szerelt. Aztán a bosnyák hátvéd megint eladta a labdát, majd Zoubir nyolc méterről a rövid alsó sarokba lőtt, 0-1.

Nincs nagy gond, de a mostani sorozatban a Ferencváros először került hátrányba.

Óriási helyzet maradt ki, Boli lövését Mahammadaliyev hihetetlen reflexszel hárította.

Traoré elpasszolt labdájával szinte ziccerbe kerültek a vedégek, szerencsére Dibusz bravúrral védett, s a passznál Wadji lesre került.

A Ferencváros nem találja a játékát, valószínűleg meglepte a csapatot, hogy a vendégek ennyire fent játszanak.

Nem tűnik sebezhetetlennek a Qarabag védelme, Tokmac egyedül vitte a kapusra a labdát, de nem volt elég erő benne, a kapus védett.

A 31. percben Zoubir ijesztgetett, éles szögből pontosan tűzte le Wadji szólója után a rövid sarokra a labdát, Dibusz most kivédte.

A 38. percben Zachariassen fejese után a labda ráesett a háló tetejére.

Lendületbe jött a Ferencváros, vannak lövések (Tokmac, Laidouni), de a kapuig nem sikerül eljutni.

A másik oldalon Dibusz Dénes két nagy védéssel tartotta meccsben a csapatá, Zoubir és Kady kísérletét hatástalanította.

Letelt az első játékrész 45 (+4) perce, egyelőre a kapusok párharca a mérkőzés, mindketten nagyszerűen védenek, de a Qarabag egy helyzetet kihasznált.

Megy a második félidő, Kovacevic továbbra is teljesen indiszpontált, rengeteg labdát elad.

Csercseszov is így látja, lecserélte. Knoester állt be. Esitit Vécsei váltotta.

Kady jól tört be a tizenhatoso belülre a jobbszélső helyén, megverte Thelandert,. majd éles labdáját az érkező Wadji Knoestert megelőzve a hálóba lőtte, körülbelül két méterről, 0-2.

Harmincöt perc van hátra.

Tokmac rosszul vette át Tachariassen fejese után a labdát, a kapus rávetődött.

Ryan Mmaee is a pályán, fél órája maradt a Ferencvárosnak. Boli ment le.

Richard Almeyda megpattanó lövését Dibusz repülve védte. A szöglet után a lécről pattant ki a labda Wadji fejesét követően.

Wadji 12 méterről, tiszta helyzetből könnyedén emelte a kapuba a labdát, 0-3

A Ferencváros ennél súlyosabb vereséget BL-selejtezőben 2019-ben, as Dinamo Zagreb ellen szenvedett (0-4).

Már csak két gól a különbség, a Pászkával együtt egy perccel korábban beálló Marquinhos kitünő labdáját Adama Traoré gólra váltotta, 1-3.

Hiába hajtott a Ferencváros, maradt az eredmény. A Qarabag 3-1-re nyert, s 4-2-es összesítéssel továbbjutott. Következő ellenfele a Viktoria Plzen lesz. A Ferencváros átketült az Európa-liga playoffkörébe, ahol az ír Shamrock Roversszel találkozik majd.