eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pexels.com

Még mindig sok magyar tévézik, de kilőtt a streaming-előfizetők száma

Ma már majdnem minden második magyar háztartásban van valamilyen streaming-előfizetés – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrissebb felméréséből. Az adatokból az is látszik, hogy hosszú idő után egyre kevesebb a tévénéző.

Az elmúlt időszakban radikálisan megemelkedett a streaming-előfizetők száma. Három-négy évvel ezelőtt még csak a hazai háztartások legfeljebb 10 százaléka vett igénybe ilyen szolgáltatást, napjainkban viszont már a lakosság közel fele streamingezik.

Sugatagi Gábor, az NMHH Piackutatási és Piaci Monitoring Osztályának vezetője arról számolt be az InfoRádióban, hogy 2021-2022-re ugrásszerűen megnőtt a megrendelések száma,

jelenleg már szinte minden második háztartásban előfizettek ilyen szolgáltatásra.

Hozzátette: egyre kevésbé mondható el az, hogy a streaming a fiatalok „hóbortja”. Ellenben a jövedelmi helyzet komoly befolyásoló tényező lehet. „Ott, ahol nem kell megnézni azt, hogy mire fordítunk minden forintot, ez nagyon elterjedt, ezen körökben 65 százalék használ ilyen szolgáltatást” – mondta.

A szerényebb anyagi helyzetben élők között viszont csak 20 százalék az előfizetők aránya. „Tehát érezhető egy jelentős különbség,

az ugyanakkor nem igaz, hogy csak a gazdagok szórakozása lenne a streaming és a szegények ki vannak zárva ebből”

– magyarázta az osztályvezető.

Az NMHH vizsgálatából az is kiderült, hogy a streaming terjedésével csökkenésnek indult a televíziós előfizetések száma, de még így is a magyarok tévéznek a legtöbbet európai viszonylatban. Évtizedeken keresztül 3,7 millió tv-s előfizetés volt Magyarországon, viszont az elmúlt két évben negyedévről negyedévre 20-30 ezres „lemorzsolódás” történt.

„Összességében ez már több mint 200 ezer lemondást jelent. A háztartások 5 százalékánál pedig már csak streaming-előfizetés van, a tévénézés tehát egyre inkább háttérbe szorul” – összegzett Sugatagi Gábor.

Az Infostart is beszámolt róla, hogy a Netflix jelszómegosztásainak felszámolásával májusban hatályba lépett szigorítás, valamint a júniusi rekordszámú regisztrációt követő visszaesés ellenére is emelkedik a legnagyobb streamingszolgáltató előfizetőinek a száma.

A nemzetközi szolgáltatások hazai szabályozásának dilemmáiról itt hallgathat meg több információt:

A cég új megrendelőinek száma júniusban több mint a kétszeresére bővült, majd a következő hónapban 25,7 százalékkal csökkent, a júliusi 2,6 millió új regisztráció azonban összességében emelkedést jelent a szokásoshoz képest – közölte augusztusban az Antenna piackutató cég.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×