eur:
408.04
usd:
375.16
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Hadi Matar 24 éves New Jersey-i férfi, Salman Rushdie indiai származású brit-amerikai író merénylője (j2) kirendelt ügyvédje, Nathaniel Barone (k) társaságában vád alá helyezési eljárásán a Chautauqua megyei bíróságon, a New York állambeli Mayville-ben 2022. augusztus 13-án. Matart azzal vádolják, hogy késsel megtámadta Rushdie-t, mielőtt megkezdte előadását a Chautauquai Intézetben augusztus 12-én. Rushdie-ra 1989-ben Irán akkori vallási vezetője, Ruhollah Khomeini ajatollah iszlám halálos ítéletet, fatvát mondott ki az egy évvel korábban megjelent, Iránban istenkáromlás miatt betiltott könyve, a Sátáni versek miatt.
Nyitókép: MTI/AP/Gene J. Puskar

Vád alá helyezték Salman Rushdie merénylőjét - fotók

Hadi Matar az elkövető, a 24 éves New Jersey-i férfit vád alá helyezték.

Rushdie-t pénteken egy előadáson késsel támadott meg egy férfi New Yorkban.

A 75 éves szerzőt egy nyilvános eseményen tartott pódiumbeszélgetésen érte a támadás a New York-i Chautauqua Intézetben, az eseményen az üldöztetésnek kitett írók helyzetéről volt szó.

Az erőszakos incidenst követően helikopterrel szállították egy pennsylvaniai kórházba, ahol megműtötték.

A támadás elkövetőjét, egy 24 éves férfit, a New Jersey-ben élő Hadi Matart a rendőrség őrizetbe vette. Emberölés kísérletével, valamint halálos fegyverrel elkövetett súlyos testi sértéssel vádolják.

Védője azt közölte, hogy Matar ártatlannak vallotta magát, de együttműködőnek mutatkozott a hatóságokkal. Tettének indítéka egyelőre nem ismert.

Sajtójelentések szerint a muszlim vallású férfi az iráni rezsim szimpatizánsa.

Hadi Matar 24 éves New Jersey-i férfi, Salman Rushdie indiai származású brit-amerikai író merénylője látható a fotókon vád alá helyezési eljárásán a Chautauqua megyei bíróságon, a New York állambeli Mayville-ben 2022. augusztus 13-án.

Matart azzal vádolják, hogy késsel megtámadta Rushdie-t, mielőtt megkezdte előadását a Chautauquai Intézetben augusztus 12-én.

Rushdie-ra 1989-ben Irán akkori vallási vezetője, Ruhollah Khomeini ajatollah iszlám halálos ítéletet, fatvát mondott ki az egy évvel korábban megjelent, Iránban istenkáromlás miatt betiltott könyve, a Sátáni versek miatt.

Mayville, 2022. augusztus 14.
Hadi Matar 24 éves New Jersey-i férfi, Salman Rushdie indiai származású brit-amerikai író merénylője vád alá helyezési eljárásán a Chautauqua megyei bíróságon, a New York állambeli Mayville-ben 2022. augusztus 13-án. Matart azzal vádolják, hogy késsel megtámadta Rushdie-t, mielőtt megkezdte előadását a Chautauquai Intézetben augusztus 12-én. Rushdie-ra 1989-ben Irán akkori vallási vezetője, Ruhollah Khomeini ajatollah iszlám halálos ítéletet, fatvát mondott ki az egy évvel korábban megjelent, Iránban istenkáromlás miatt betiltott könyve, a Sátáni versek miatt.
MTI/AP/Gene J. Puskar
Hadi Matar 24 éves New Jersey-i férfi, Salman Rushdie indiai származású brit-amerikai író merénylője vád alá helyezési eljárásán a Chautauqua megyei bíróságon, a New York állambeli Mayville-ben 2022. augusztus 13-án. MTI/AP/Gene J. Puskar
Mayville, 2022. augusztus 14.
Hadi Matar 24 éves New Jersey-i férfi, Salman Rushdie indiai származású brit-amerikai író merénylője vád alá helyezési eljárására érkezik a Chautauqua megyei bíróságra a New York állambeli Mayville-ben 2022. augusztus 13-án. Matart azzal vádolják, hogy késsel megtámadta Rushdie-t, mielőtt megkezdte előadását a Chautauquai Intézetben augusztus 12-én. Rushdie-ra 1989-ben Irán akkori vallási vezetője, Ruhollah Khomeini ajatollah iszlám halálos ítéletet, fatvát mondott ki az egy évvel korábban megjelent, Iránban istenkáromlás miatt betiltott könyve, a Sátáni versek miatt.
MTI/AP/Gene J. Puskar
MTI/AP/Gene J. Puskar

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×