7600, a világ különböző részeiről származó koronavírusos betegtől származó mintát vizsgáltak meg a University College London kutatói , mely alapján megállapították, a vírus már 2019 végén elkezdte fertőzni az embereket, és az első fertőzés után extrém gyorsan kezdett el terjedni.
Ezzel meg is cáfolták azt az elméletet, hogy jóval az azonosítása előtt csendben terjedt, és ezzel bizonyos fokú immunitás alakult ki az érintett térségekben
- idézte a CNN hírét a Portfolio. A kutatásnál abból a gigantikus nemzetközi adatbázisból dolgoztak, melyben a tudósok megosztják egymással a vírus géntérképét.
A kutatók szerint az viszont szinte biztos, hogy az első hivatalosan azonosított betegek előtt már hetekkel, hónapokkal megjelent a vírus az egyes országokban.Legfeljebb a világ 10 százaléka kaphatta el a vírust jelen pillanatban.
A minták genetikai elemzése alapján kiderült az is, hogy
a vírus változik, de nem mutálódik gyorsabban vagy lassabban, mint az várható volt.
Francois Balloux, a University College London genetikai intézetének kutatója a CNN-nek elmondta, hogy nem találtak bizonyítékot arra, hogy a vírus mutációjával gyorsulna a terjedése vagy a megváltozott vírus súlyosabb tüneteket okozna.