Infostart.hu
eur:
386.11
usd:
336.35
bux:
120770.78
2026. március 31. kedd Árpád
BREMEN, GERMANY - FEBRUARY 10: Naby Keita of Werder on the bench before the Bundesliga match between SV Werder Bremen and 1. FC Heidenheim 1846 at Wohninvest Weserstadion on February 10, 2024 in Bremen, Germany. (Photo by Max Ellerbrake - firo sportphoto/Getty Images)
Nyitókép: Max Ellerbrake - firo sportphoto/Getty Images

Naby Keita is lehetőséget kap a Ferencvárosban a Plzen ellen – kerethirdetés

Robbie Keane vezetőedző a kieséses szakasz első fordulójára három helyen változtatott a Ferencváros keretén a labdarúgó Európa-ligában.

A fővárosi együttes honlapjának pénteki híre alapján a Fradi ezzel kihasználta a maximális cserelehetőséget, ugyanis az európai szövetség szabályzata alapján három módosításra volt lehetőség a csoportkör után. A téli átigazolási időszakban öten távoztak a klubtól, közülük a KTE-hez kölcsönadott Botka Endre és a Qarabaghoz igazolt Kady Borges volt kerettag, még a sérült Habib Maiga került ki.

Az új szerzemények közül a helyükre Naby Keita és Júlio Romao is bekerült, valamint lehetőséget kap a bizonyításra Tosin Kehinde is.

"Naby már nagyon közel van hozzá, hogy pályára lépjen és mérkőzésen is láthassuk őt. Bízunk a továbbjutásban, s abban, hogy ez esetben Naby a nemzetközi rutinjával a sorozat későbbi szakaszában segíteni tud a csapatnak. Alekszandar Cirkovic betegséggel küzd, így a szakmai stáb úgy döntött, hogy Kehinde kerüljön be a keretbe, aki a bajnoki meccseken többször bizonyította, hogy lehet rá számítani, és extra teljesítményre képes" - mondta Hajnal Tamás sportigazgató.

A Ferencváros az Európa-liga rájátszásában jövő csütörtökön 18.45-kor fogadja a Viktoria Plzent, a visszavágóra egy héttel később kerül sor Csehországban. A párharc győztese a 16 közé jut.

A Ferencváros Plzen elleni kerete

kapusok:

Dibusz Dénes, Varga Ádám

hátvédek:

Kaján Norbert, Ibrahim Cissé, Eldar Civic, Stefan Gartenmann, Raul Gustavo, Cristian Ramírez, Szalai Gábor

középpályások:

Naby Keita, Tóth Alex, Mohammed Abu Fani, Mohamed Ali Ben Romdhane, Cebrail Makreckis, Philippe Rommens, Júlio Romao, Kristoffer Zachariassen

támadók:

Varga Barnabás, Matheus Saldanha, Gruber Zsombor, Alekszandar Pesics, Adama Traoré, Tosin Kehinde

Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér: nem okoz fennakadást a hazai gázellátásban a Török Áramlat nyári leállítása

Hortay Olivér: nem okoz fennakadást a hazai gázellátásban a Török Áramlat nyári leállítása

A földgázszállító a protokoll szerint már több hónappal korábban bejelenti, mikor hajtják végre a szükséges karbantartási munkálatokat, így a júniusi, nyolc napi leállásból fakadó kiesésre a kereskedők és a tárolók is előre fel tudnak készülni – mondta az InfoRádióban a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. A szakértő arra is kitért, milyen következményei lehetnek annak, hogy a magyar állam júliustól megtiltaná a földgázszállítást Ukrajnába.
inforadio
ARÉNA
2026.03.31. kedd, 18:00
Dobrev Klára
a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője
Évek óta nem látott szintre ugrott az olaj ára: hatalmas nyomás alá kerültek az amerikai piacok

Évek óta nem látott szintre ugrott az olaj ára: hatalmas nyomás alá kerültek az amerikai piacok

A piaci hangulatot továbbra is az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények dominálják, amelyek fokozott volatilitást okoznak. Donald Trump nyilatkozatai ismét fókuszba kerültek: miközben az iráni olajkészletek kapcsán keményebb hangot üt meg, továbbra is bízik egy esetleges megállapodásban a konfliktus lezárására. Az amerikai piacok végül vegyesen zártak: az S&P 500 és a Nasdaq mínuszban fejezte be a kereskedést, miközben a Dow Jones kis emelkedéssel zárt. Az olajárak emelkedése továbbra is nyomás alatt tartja a részvénypiacokat. A magyar tőzsdén több papírnál is jelentős esés volt látható; bár napközben még stabilabb volt az index, a zárás felé egyértelműen romlott a hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×