66497.49
2024. április 26. péntek Ervin
Nyitókép: Pxabay.com

Újabb pofon az amerikaiaknak

Az amerikai válogatott csak a hetedik helyért játszhat a helyosztón a kínai férfi kosárlabda-világbajnokságon, mivel csütörtökön 94-89-re kikapott Szerbiától.

A legutóbbi két vb-n aranyérmes amerikaiak - akik a szerdai negyeddöntőben 89-79-re maradtak alul Franciaországgal szemben - borzasztóan kezdték a szerbek elleni mérkőzést: az első negyedet 32-7-re vesztették el. A második játékrészben aztán hiába tértek magukhoz - 33-12-re nyerték azt a negyedet -, csak szorossá tették a folytatást, fordítani nem tudtak.

A szerbek nyerőembere a 27 éves Bogdan Bogdanovic volt, a Sacramento Kings játékosa 31:10 perc alatt 28 pontot dobott, 4 lepattanót szerzett és 6 gólpasszt adott.

Az ötszörös vb-aranyérmes amerikaiak legrosszabb vb-szereplése eddig a 2002-es, hazai rendezésű tornán elért hatodik hely volt. Azon kívül további két alkalommal (1970, 1978) nem végeztek a négy között: mindkétszer az ötödik helyen zártak.

A helyosztón az amerikaiak ellenfele a Lengyelország-Csehország találkozó vesztese lesz. Utóbbi párharc győztese a szerbekkel mérkőzik meg az ötödik helyért.

A legutóbbi, 2014-es vb-döntőben Spanyolországban az amerikaiak 129-92-re verték a szerbeket.

Dönerdiplomácia Törökországban: ezt sütötte ki a német elnök

Tíz év óta először látogatott német államfő Törökországba, miután az elmúlt években a két ország közötti kapcsolatok meglehetősen hűvössé váltak. A látogatás sikere érdekében azonban Frank-Walter Steinmeier még a törökök nemzeti ételét, a Németországban is kedvelt kebabot is bevetette.
2024.04.26. péntek, 18:00