Mint arról az Infostart is beszámolt, miután a kormány meghallgatta a munkáltatók kérését, könnyebbé tette a munkahelymegtartó támogatás igénylését, adminisztrációját, valamint kibővítette a programban résztvevők körét. Az viszont nem változott, hogy a támogatás maximális összege dolgozónként 75 ezer forint lehet. A Portfolio.hu megjegyzi, a munkaadók hiányolták is, hogy a hétfői megállapodás értelmében a támogatási keret nem emelkedik.
Ezt követően jelent meg a rendelet a Kurzarbeit új szabályairól, ami alapján arra lehetett következtetni, hogy
a maximális havi támogatási összeg növekszik.
A főszabály szerint ugyanis a bértámogatás a kieső munkaidőre járó arányos bérrész 70 százaléka, azaz annak mértéke a kieső munkaidő nagyságától függően változik. Lényeges megkötés továbbá, hogy a bértámogatás maximális havi nettó összege nem haladhatja meg a nettó minimálbér kétszeresének (214 130 forint) arányos részét, azaz a két szélső érték mellett:
- 112 418 forintot 75 százalékos munkaidőkiesés esetén,
- 22 495 forintot 15 százalékos munkaidőkiesés esetén a dolgozónkénti összeg, ha a nettó bér legalább a minimálbér kétszerese.
Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfón tisztázta a helyzetet. Úgy fogalmazott:
„havonta egy munkavállaló esetén több mint 100 ezer forintot ad a támogatás,
ez mindenképpen újszerű”. A tárcavezető hozzátette, azért is módosítottak a szabályokon, hogy a lehető legtöbb munkahelyet meg tudják védeni.
Ezzel eldőlt, hogy az eredeti 75 ezer forintos felső bértámogatási plafon emelkedik, nyilván annak függvényében, hogy a munkavállaló ideje mekkora mértékben csökken (és természetesen függ attól is, hogy mennyit keresett) – teszi hozzá a gazdasági oldal.