eur:
415.37
usd:
401.23
bux:
0
2025. január 8. szerda Gyöngyvér
Úszók a budapesti Paskál strandon 2020. május 30-án.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Éled a forgalom a fővárosi strandokon, fürdőkben

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. által üzemeltetett valamennyi strandfürdőben azt javasolják, hogy otthon, kényelmesen vásárolják meg online belépőjüket a fürdőzni vágyók, hogy a nagy melegben már ne kelljen sorba állni a pénztáraknál.

A május 1-jei nyitás óta mérsékelt forgalomfelfutás figyelhető meg a fővárosi fürdők és strandok forgalmában. Ennek ellenére „nagyon messze” vannak attól, ami a 2019-es időszakot jellemezte.

„Részben azért, mert azt látjuk, hogy a magyar vendégek is nagyon óvatosak, illetve a budapesti gyógyfürdők vendégeinek jelentős részét a Széchenyi és a Gellért fürdőkben a külföldiek adták, és az ő számuk hiányzik” – ismertette az InfoRádióban Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója.

A nagy meleg és a nyári szünet hatására ugyanakkor erőteljesebb vendégszám-emelkedésre számítanak a budapesti fürdőkben és strandokon, amit már az első napokban, így a hét végén is megtapasztaltak – tette hozzá Szűts Ildikó. A BGYH fürdői, strandjai közül volt olyan, ahol a befogadóképességhez mérten 50-60 százalékos vendégarányt is elértek, például a Paskálon több mint ezren voltak. A külföldi vendégek vonatkozásában pedig azt várják, hogy július 1-jétől elindulhasson az európai zöld útlevél.

Külön kormányrendelet készült a labdarúgó Európa-bajnokság szurkolóira vonatkozóan, emelte ki a vezérigazgató. Ennek értelmében, akinek Eb-jegye van, a karszalagjával korlátozásmentesen felkeresheti a fürdőket és a strandokat.

„Természetesen azokat a szabályokat megpróbáljuk betartatni, ami egyébként a biztonságos fürdőzéshez kapcsolódik.” Ennek értelmében

továbbra is kötelező a saját papucs használata, illeve a másfél méteres távolságtartás a sorban álláskor.

Szűts Ildikó azt is hangsúlyozta, munkatársaik továbbra is folyamatosan fertőtlenítik a fürdők mellékhelyiségeit és az öltözőket, valamint a korlátokat, az előírások szerint.

A budapesti Király Gyógyfürdő tavaly óta műszaki okok miatt zárva van, valamint csak július 1-jén nyit a Pünkösdfürdői Strand. Az összes többi fővárosi létesítmény azonban továbbra is várja a vendégeket, mondta Szűcs Ildikó, aki legvégül elárulta: 10 százalékkal olcsóbb az online jegyvásárlás, mint a helyszíni, és így a nagy melegben sem kell várakozni a pénztárak előtt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Havasi Katalin: még nagyobb baj lehet, ha nem pihenjük ki az influenzát

Havasi Katalin: még nagyobb baj lehet, ha nem pihenjük ki az influenzát

Egy erős fizikumú, jó immunrendszerű embernek általában egy hét pihenés elegendő ahhoz, hogy túl legyen a betegségen, ugyanakkor az influenza tünetei senkit sem kímélnek – mondta az InfoRádióban a Házi Gyermekorvosok Egyesületének tanácsadó elnöke. Figyelmeztetett: kezdődő influenza, illetve magas láz esetén kifejezetten káros lehet, ha valaki elkezd antibiotikumot szedni.

Kaiser Ferenc: nem kizárt, hogy a tűzszüneti vonal lesz Ukrajna és Oroszország új határa

Újabb támadást indított az oroszországi Kurszk régió ellen az ukrán hadsereg. Arról, hogy ennek az offenzívának a közelgő amerikai elnökváltás fényében mekkora jelentősége van, az InfoRádió Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docensét kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.08. szerda, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Újabb pofont kaphat az amerikai LNG-piac, ami Európának is fájhat

Újabb pofont kaphat az amerikai LNG-piac, ami Európának is fájhat

Az amerikai LNG-export körüli jogi és politikai csatározások nemcsak az Egyesült Államok energiaiparának jövőjét, hanem az Európai Unió energiaellátásának biztonságát is jelentősen befolyásolhatják. A Biden-adminisztráció által felfüggesztett új exportengedélyek és a part menti kitermelési korlátozások mellett Donald Trump leendő elnökként ígéretekkel és jogi manőverekkel készül helyreállítani az iparág pozícióját. Eközben az európai országok – az orosz energiától való elszakadásuk közepette – az amerikai földgázra igyekeznek támaszkodni, miközben a globális árak növekedése és a szűkös kapacitások újabb gazdasági kihívások elé állítják őket - mutat rá körképében a Reuters.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×