Infostart.hu
eur:
387.21
usd:
334.59
bux:
125374.51
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
2020. március 4-én Lausanne-ban készült kép Thomas Bach-ról, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, a NOB elnökéről egy sajtótájékoztatón. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 2020. március 24-én bejelentette, hogy a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztják a 2020-as tokiói nyári olimpia megrendezését.
Nyitókép: MTI/EPA-KEYSTONE/Jean-Christophe Bott

Téli olimpia lehet a szomszédunkban

Ukrajna tárgyalásokat kezdeményez a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál (NOB) egy jövőbeni téli olimpia rendezéséről.

Volodimir Zelenszkij államfő arról tájékoztatta Thomas Bach NOB-elnököt, hogy hamarosan delegációt küld Lausanne-ba. A nemzetközi ötkarikás testület vezetője a hétvégén látogatott Kijevbe, ahol tárgyalt Zelenszkijjel.

A legközelebbi még rendező nélküli téli olimpia a 2030-as, ugyanakkor a pályázati folyamat új rendszere alapján az érdeklődő országoknak a tárgyalások elején még nem kell megjelölniük, melyik eseményért jelentkeznek, és azt sem, milyen helyszínen rendeznének.

A NOB a 2030 és 2038 közötti, három téli játékokat felölő időszakra már folytatott egyeztetéseket Salt Lake Cityvel és Szapporóval, illetve tárgyalt a spanyolokkal is egy Barcelona-Pireneusok pályázat lehetőségéről.

A bizottság az új, költséghatékonyabb rendszere szerint már nem költséges pályázati munkákat vár, hanem kétoldalú tárgyalások végén dönt egy-egy játékok helyszínéről. Az első így kiválasztott olimpia a 2032-es nyári játékok, melyeket az ausztráliai Brisbane-ben rendeznek majd.

Címlapról ajánljuk
Szakértő az iráni háborúról: a civil légi közlekedés zavaraira most nincs igazi pótmegoldás

Szakértő az iráni háborúról: a civil légi közlekedés zavaraira most nincs igazi pótmegoldás

Most nem csupán útvonalak estek ki és három kulcsfontosságú légitársaság szünetelteti a járatait, hanem egyszerűen légtérzár van – mondta Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapító-szerkesztője az InfoRádióban, hozzátéve: amikor a működés leáll, szinte semmi sem repülhet.

Czepek Gábor: már csak az engedélyezés hiányzik a Barátság újraindulásához az Ukrtransznafta szerint

Megtartotta első ülését a Barátság kőolajvezeték leállítása miatt létrehozott magyar bizottság. A következő lépésekről Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium miniszterhelyettese, a tárca parlamenti államtitkára számolt be. Elmondta azt is, hogy rövid határidőt szabtak Ukrajnának.
A közel-keleti háború a forintot is hullámvasútra ültette

A közel-keleti háború a forintot is hullámvasútra ültette

Csütörtökön is a közel-keleti háború által okozott pánik az úr a devizapiacokon, azaz folytatódik a dollár erősödése és a régiós devizák gyengülése. Mindez a piaci válságok idején megnövekedett likviditásigénnyel van összefüggésben, amely globális menedékdeviza szerepe miatt dollárvásárlásra kényszeríti a befektetőket. A pozíciózárások mellett azonban a befektetők már azt latolgatják, hogy mekkora esély van egy 2022-ben látott energiaválság megismétlődésére, illetve mely országok lennének egy ilyen krízishelyzet nyertesei és vesztesei. A forint a mai nap is gyengülő pályán van, a tegnapi korrekció után ma ismét emelkedni kezdett az euró és a dollár árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×