eur:
392.77
usd:
366.29
bux:
66129.26
2024. április 26. péntek Ervin
Nyitókép: Pixabay

Ultimátumot kapott Amerikában a TikTok

Ha nem adják el tulajdonosai, betiltják.

A kínai ByteDance tulajdonában álló videómegosztó appal kapcsolatban felmerült, hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet működése - írja a BBC.

Épp ezért tulajdonoscserét kértek az amerikaiak annak érdekében, hogy a szolgáltatás a továbbiakban is működhessen az országban: a Wall Street Journal értesülését maga a TikTok erősítette meg. Hozzátették: egy tulajdonosváltás nem változtatna az adatkezelésen és hozzáférésen.

Évek óta hangoztatják amerikai tisztviselők aggályaikat, miszerint a kínai kormány kezébe kerülhetnek a tiktokozók adatai: a Wall Street Journal szerint maga

Joe Biden követeli, hogy a platform váljon le Kínáról.

A lap szerint a nemzetbiztonsági kockázatokat felügyelő Committee on Foreign Investments in the United States (CFIUS) egyhangúlag javasolta, hogy a ByteDance váljon meg a TikToktól. a CFIUS fel is vette a kapcsolatot a céggel.

"Ha a nemzetbiztonság védelme a cél, az eladás nem oldja meg a problémát: a tulajdonosváltás nem írna elő új korlátozásokat az adatáramlás vagy az adathozzáférés tekintetében. A nemzetbiztonsággal kapcsolatos aggodalmakra a legjobb megoldás az amerikai felhasználói adatok és rendszerek átlátható, amerikai alapú védelme" - fogalmazott a szóvivő.

Donald Trump volt amerikai elnök már 2020-ban felvetette annak lehetőségét, hogy betiltják az app működését az országban: Joe Biden kormányzata is osztja ezeket az aggályokat.

Az Instagramhoz és Twitterhez hasonlóan a TikTok is rengeteg adatot tárol felhasználóiról: ebben helyadatok és biometrikus adatok is benne foglaltatnak. Ezek felhasználásával kapcsolatosak az aggályok.

A TikTok ezek hatására az amerikai felhasználók adatainak kezelését a Texas-projekt keretében Amerikába helyezi át.

Az amerikai szenátusban egy olyan új törvényjavaslatot ismertettek a közelmúltban, amely kiterjesztené az elnök hatáskörét a TikTok országos betiltására. A törvény lehetővé tenné az amerikai kereskedelmi minisztérium számára, hogy külföldi kötődésű vállalatokat nemzetbiztonsági kockázatnak nyilvánítson.

A TikTok az Egyesült Államokban, Kanadában és az EU-ban is tiltott a kormányzati telefonokon.

Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×