eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: Unsplash.com

Európai össztűz alatt a TikTok – térkép

A Kínai Kommunista Párt rengeteg privát- és állami információt szerezhet meg a TikTok felhasználóitól, ezért az országok sorra tiltják be az alkalmazás használatát kormányzati eszközökön.

Bár nem az Egyesült Államokhoz hasonló harsánysággal, de az európai kormányok is korlátozzák a TikTok videómegosztó oldal használatát.

A Politico által megkérdezett országok többségében a kormányok minisztériumaiban – különösen az állam védelmével és biztonságpolitikájával foglalkozók esetén – megtiltották a közösségi platform használatát – írja a Napi.hu.

Az alább látható térképén öt kategória van megkülönböztetve:

  • azok az országok, amelyek betiltották az alkalmazás használatát,
  • vannak olyan államok, ahol már zajlik vizsgálat vagy nyomozás,
  • az előző kettő kombinációja is megjelenik néhány államban,
  • néhány helyen folyamatosan figyelik az alkalmazást,
  • míg két ország egyelőre késlelteti az eljárást.

A legsúlyosabb csapás a múlt hónap végén érte a közösségi médiaplatformot, amikor az Európai Bizottság, a Tanács és az EU diplomáciai szolgálata bejelentette, hogy biztonsági aggályokra hivatkozva megtiltja alkalmazottai számára a TikTok használatát. Nemrég az Európai Parlament is követte példájukat. De legalább hét európai nemzeti kormány is betiltotta az alkalmazást: úgymint Németország, Hollandia, Észtország, Finnország, Svédország, Dánia és Csehország.

Várhatóan további országok is vezetnek még be korlátozásokat a TikTokra, ugyanis az európai országok többségénél zajlik valamilyen eljárás a népszerű platformmal kapcsolatban. Írország, Franciaország, Olaszország és Románia jelenleg nyomoz az ügyben, de Ausztria, Csehország, Szlovénia, Belgium és Spanyolország is folyamatosan monitorozza az alkalmazás működését.

Magyarországon még csak megfigyelés sem zajlik, de legalábbis nem érkeztek erről hivatalos közlések

– jegyzi meg a gazdasági lap.

India egyébként már 2020-ban adatvédelmi és biztonsági aggályok miatt betiltotta a TikTokot és több tucat más kínai alkalmazást, köztük a WeChat üzenetküldő appot – írja a Time.com. A tilalomra nem sokkal azután került sor, hogy az indiai és kínai csapatok közötti összecsapás során a vitatott himalájai határon 20 indiai katona meghalt és több tucatnyi megsebesült. A tilalmat 2021 januárjában véglegesítették, mert a vállalatok érdemben nem válaszoltak India kiberbiztonsági aggályaira.

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×