Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
ATM az MBH Bank és a Mol Magyarország együttműködésének eredményeit és az ATM-telepítési program részleteit bemutató sajtótájékoztatón a XI. kerületi Prielle Kornélia utcai benzinkútnál 2025. május 8-án. Az MBH Bank 55 Mol-töltőállomáson helyez el bankautomatákat.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Itt a bejelentés: új helyeken bukkannak fel bankautomaták, nem is kevés

Az MBH Bank és a Mol stratégiai együttműködésre lépett az ATM-hálózat bővítése érdekében. Ennek keretében csütörtökön átadták az első készpénzfelvevő automatát a Mol egyik budapesti töltőállomásán. Bankautomatákkal

A digitális fizetési megoldások népszerűsége mellett a készpénzhasználat továbbra is meghatározó szerepet tölt be a mindennapokban, erre az igényre reagálva az MBH Bank 55 Mol-töltőállomáson helyez el bankautomatákat – jelentették be a vállalatok vezetői csütörtökön Budapesten, a XI. kerületi Prielle Kornélia utcai benzinkútnál tartott átadón.

Barna Zsolt, az MBH Bank elnök-vezérigazgatója elmondta: felméréseik szerint a digitális fejlesztések mellett az ügyfeleknek szükségük van a hagyományos megoldásokra is, és a pénzintézet célja, hogy ezt az igényt is kiszolgálja. A banknak már 1056 bankautomatája érhető el országszerte, és a tervek szerint 2026-ra 1900 automatát üzemeltetnek majd. Ennek egyik állomása a Mollal kötött megállapodás – közölte, megjegyezve: az első körben telepített ATM-eket igény esetén újabbak követhetik.

Az MBH közleménye szerint 2025-ben havonta 50-60 automatát telepítenek, tavaly 500 új generációs ATM-et helyeztek üzembe. A több mint 10 milliárd forintos fejlesztési projekt eredményeként 2025 végére több mint 1400 helyszínen lesznek elérhetők az MBH ATM-ek, ami a projekt indulásához képest több mint 700 új telepítési pontot, vagyis duplázódást jelent – írták.

Barna Zsolt ismertette azt is, hogy az MBH-nak mintegy 2,5 millió ügyfele van, 400 fiókot üzemeltetnek, ami az ország legnagyobb fiókhálózata. A Mol-lal kötött partnerség illeszkedik a bank fejlesztési programjához.

Bacsa György, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója mérföldkőnek nevezte az MBH csoporttal kötött stratégiai partnerséget. Az együttműködés keretében újabb szolgáltatást nyújtanak az érintett töltőállomásokon, az ország legtöbb részén elérhető lesz az azonnali készpénzfelvétel – mondta.

Az ügyvezető igazgató felidézte: célul tűzték ki, hogy a Mol-kutak ne csak üzemanyagtöltő-állomások legyenek, hanem egyre több kényelmi szolgáltatást is nyújtsanak.

A stratégiai partnerséget Magyarország két olyan nagyvállalata kötötte, amelyek kulcsszerepet töltenek be a saját szektorukban, ezzel utat mutathatnak minden más üzleti együttműködésnek – fogalmazott Bacsa György.

Ratatics Péter, a Mol csoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója hangsúlyozta: a vállalat szolgáltatási portfólióját az ügyfelek igényei alapján építik, az MBH Bankkal kötött együttműködés újabb fontos lépés a kényelmi szolgáltatások bővítésének terén.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×