Infostart.hu
eur:
378.95
usd:
319.3
bux:
130202.21
2026. február 13. péntek Ella, Linda

A Jobbik bevezetné a férfiak korábbi nyugdíjazásának intézményét

A Jobbik hatalomra kerülése esetén többek között bevezetné a férfiak 40 éves kor utáni nyugdíjazásának lehetőségét és a magyar indexálást.

A Jobbik kormányra kerülése esetén megreformálná a nyugdíjrendszert és érdemi finanszírozás-emelést hajtana végre az egészségügyi alapellátásban.

Vona Gábor, a párt elnöke vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján közölte, hogy a Jobbik áttérne a magyar indexálásra, amellyel megőriznék a nyugdíjak reálértékét, emellett differenciált nyugdíjemelést vezetne be. Bevezetné továbbá a szülőknek adható nyugdíjkiegészítés intézményét és továbbá lehetőséget adna a férfiaknak is arra, hogy 40 év munkaviszony után elmehessenek nyugdíjba.

A pártelnök szerint az csak egy kormányzati propaganda, hogy sikerült megőrizni a nyugdíjak vásárlóértékét. Mint mondta, a nemzeti bank által megállapított 2,4 százalékos infláció valójában nem mutatja meg, hogy a legfőbb élelmiszerek ára milyen mértékben emelkedett. Utóbbiak árnövekedése pedig többszöröse volt az infláció mértékénél. Jelezte, csak a tojás ára 23 százalékkal drágult az elmúlt évben. A mostani inflációhoz kötött nyugdíjemelési szisztéma nem működőképes, nem méltányos és igazságos - hangoztatta.

A Jobbik által bevezetni tervezett magyar indexálás a nyugdíjas kosárhoz és a reálbérekhez kötné a nyugdíjak éves emelkedésének mértékét - emelte ki, továbbá a reálbérek emelkedésének 50 százalékát beépítenék a nyugdíjrendszerbe.

Vona Gábor elmondta, hogy a Jobbik differenciált nyugdíjemelésben gondolkodik, így az alacsonyabb nyugdíjakat magasabb kulccsal emelné. Emellett bevezetné a szülői nyugdíjkiegészítés intézményét, vagyis - hasonlóan a civil szervezeteknek adható szja 1 százalékhoz - a szülők számára közvetlenül is adható lehetne 1 vagy több százalék az adóalapból.

Vona Gábor kiemelte: ha az egyéb családi adókedvezmények miatt az adóalap nem teszi lehetővé az egy százalék utalását, akkor az államnak kell biztosítania ezt a pluszforrást. A pártelnök megjegyezte, hogy átalakításokkal ugyan, de megtartaná a kormány által bevezetett családi adókedvezmény intézményét.

A fentieken kívül a Jobbik lehetővé tenné, hogy a férfiak is elmehessenek 40 éves munkaviszony után nyugdíjba.

A pártelnök az egészségügyre térve közölte: az egészségügyi alapellátás finanszírozását érdemben kellene növelni, mert jól látszik, hogy a kormányzati intézkedések ellenére sem vonzó a háziorvosi pálya. Jelenleg háromszáz betöltetlen háziorvosi praxis van az országban, vagyis 400 ezer embernek nincs háziorvosa - emelte ki.

"Értékelhetetlen, amit ezen a területen a kormány tett, ezek csak tüneti kezelések, nem mentik meg a (alapellátási) rendszert" - fogalmazott Vona Gábor, hozzátéve, hogy a háziorvosi ellátást meg kell menteni és a finanszírozás területén érdemi emelés kell.

Ezen kívül a Jobbik lehetővé tenné, hogy ha a háziorvos más szakvizsgával is rendelkezik, akkor azt gyakorolhassa a praxisában is, ezáltal is csökkentve a járóbeteg-ellátás terheit - mondta az ellenzéki pártelnök.

Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, de az aranyat és az ezüstöt is. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×