eur:
394.37
usd:
363.01
bux:
0
2024. március 19. kedd Bánk, József

Pont került a magyar légvédelmi rakétarendszerek beszerzésének végére

Aláírták a szerződést a magyar légvédelem újrafegyverzését szolgáló norvég NASAMS légvédelmi rakétarendszerek beszerzéséről hétfőn.

A szerződést Korom Ferenc, a Magyar Honvédség parancsnoka és Kjetil Reiten Myhra, a norvég Kongsberg Defence&Aerospace ügyvezető alelnöke írta alá.

A közlemény szerint emellett Maróth Gáspár és Kjetil Reiten Myhra aláírt egy nyilatkozatot, amelyben

hosszú távú ipari együttműködést határoztak meg célként.

A nyilatkozat szerint a Kongsberg elkötelezett amellett, hogy hosszú távú üzleti lehetőségeket teremtsen magyar cégekkel, és már tárgyalást folytat helyi ipari szereplőkkel, valamint vizsgálja, milyen kölcsönösen előnyös közös vállalkozásba kezdhetne velük Magyarországon.

A kormánybiztos titkársága november 19-én jelentette be, hogy a Magyar Honvédség NASAMS légvédelmi rakétarendszereket vásárol a Kongsberg és az amerikai Raytheon cégektől.

A magyar földi telepítésű légvédelem mintegy négy évtizede nem esett át ehhez hasonló fejlesztésen, a NASAMS által leváltandó szovjet Kub rendszereket 1976 óta használja a haderő. Az új eszközök 2023-tól történő rendszeresítésével sokszorosára nő az oltalmazható terület nagysága, és sokkal intenzívebb légitámadások elhárítására is képes lesz a honvédség - olvasható a hétfői közleményben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.03.19. kedd, 18:00
Hankó Balázs
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára
Az EU teljes átalakítására készülnek a tagállamok, a Bizottság is szó nélkül maradt

Az EU teljes átalakítására készülnek a tagállamok, a Bizottság is szó nélkül maradt

Az uniós ügyekért felelős miniszterek kedden összeülnek, hogy megvitassák az Európai Tanács közelgő csúcstalálkozójának napirendjét, és a lehetséges bővítésről szóló megbeszélések mellett beszéljenek az ehhez szükséges EU-s intézményi reformokról. Miközben Ukrajna, Moldova és a nyugat-balkáni országok integrációja már elindult, az unió működési kereteit át kell alakítani, hogy az alkalmas legyen egy 30-32 tagból álló államszövetség kezelésére. A fókuszban van a vétójog kérdése is, amelyet a legtöbb ország már jelentősen korlátozna. Az Európai Bizottságnak egyelőre nincs reformjavaslata.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×