Infostart.hu
eur:
378.77
usd:
318.95
bux:
127056.81
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Zivatar Budapesten, a Fővám téren 2017. augusztus 6-án.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Zivatarok, jégeső - másodfokú figyelmeztetést adtak ki

Hét megyére adott ki másodfokú figyelmeztetést zivatarok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Baranya, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében közepes bekövetkezési kockázat mellett kialakulhat heves zivatar károkozó szél vagy nagy méretű jég kíséretében - olvasható a met.hu-n.

Az ország többi részén elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Emellett az egész országban felhőszakadásra figyelmeztetnek.

Az előrejelzés szerint délelőttig északkeleten várhatóak szórványosan zivatarok, néhol felhőszakadás, illetve szélerősödés kíséretében. Egy-egy helyen jégeső (2 cm körüli vagy afeletti átmérővel) sem zárható ki.

Várhatóan a délutáni, kora esti óráktól egy délnyugatról északkeleti irányba helyeződő zivataros rendszer átvonulására van esély az országban. Zivatarok környezetében viharos, 60-80 km/órás, néhol erősebb szél, néhol felhőszakadás és jégeső kialakulhat. A rendszeren belül legnagyobb számban a Dunántúlon valószínűek zivatarok és intenzív vagy heves zivatar kialakulására a Dunántúlon annak is főként a nyugati, délnyugati felében van nagyobb esély.

Címlapról ajánljuk
Bejelentés – Gyakorlatilag eláll az MSZP a 2026-os választásoktól

Bejelentés – Gyakorlatilag eláll az MSZP a 2026-os választásoktól

36 év történelme ér véget, az MSZMP utódpártja 1990 óta volt tagja a magyar parlamentnek. Négy politikusa függetlenként elindul a választáson, és arra buzdítja a választókat, hogy a legesélyesebb ellenzéki jelöltre szavazzanak az adott oevk-ban. A pártelnök Komjáthi Imre az InfoRádióban beszélt a döntés részleteiről.

Mi okozta a tüzet? Egy szobában robbanás volt, büntetőeljárás indul Budakeszin

Az elsődleges vizsgálatok szerint valószínűleg az egyik szobában történt robbanás okozhatta a több halottat és rengeteg sérültet követelő, Budakeszin péntekre virradóra történt háztüzet – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján. Egy ember elhunyt a kórházban, így már négyre nőtt a halálos áldozatok száma. A sérülteké 26.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×