Cseh László olimpiai döntővel búcsúzik, játszik a női pólócsapat – a magyarok pénteki programja
Elsősorban a Tokiói Vizesközpontra és a Tacumi uszodára, az úszóversenyekre és a női vízilabda-válogatott találkozójára lesz érdemes figyelmi pénteken a magyar szurkolóknak az olimpián. No, meg bemutatkozik az atlétika, és Rióban bronzérmes Márton Anita.
Tomori Zsuzsanna: most már nyomhatunk egy all int
A női kézilabda-válogatott tagja is keresik a rossz szereplés okát a tokiói olimpián.
Most már egy 34 ezer fős ország az olimpiák legkisebb érmes nemzete
A kulcsszavak: női trap, harmadik hely, San Marino.
Hargitay András elmondta, mi a nagy kérdés Milák Kristóf 100 pillangója előtt
Az InfoRádió Hargitay András olimpiai bronzérmes, háromszoros világ- és Európa-bajnok úszót kérte értékelésre az úszok olimpiai szereplését illetően.
Női röplabdában két favorit továbbjutott
A brazil és az amerikai válogatott bejutott a negyeddöntőbe a tokiói olimpia női röplabdatornáján. A 2008-ban és 2012-ben első dél-amerikaiak simán legyőzték a házigazdákat. A csoportból a világbajnok, Rióban ezüstérmes szerbek is biztosították helyüket a legjobb nyolcban.
A másik esti mérkőzésen az eddig veretlen amerikaiak két szetten át nagyszerűen játszottak a törökök ellen, ezt követően azonban visszaesett a teljesítményük, így a legutóbbi kontinenstornán ezüstérmes európai együttes egyenlített. A döntő szettre a magyar származású edző, teremben és strandröplabdában is olimpiai aranyérmes Karch Kiraly irányította tengerentúliak összeszedték magukat, és végül két ponttal gazdagodtak. (MTI)
Női röplabda, 3. forduló
A csoport
Brazília-Japán 3-0 (16, 18, 24)
Koreai Köztársaság-Dominikai Köztársaság 3-2 (20, -17, 18, -15, 12)
Szerbia-Kenya 3-0 (21, 11, 20)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Szerbia 9 pont, 2. (és továbbjutott) Brazília 8, 3. Koreai Köztársaság 5, 4. Japán 3, 5. Dominikai Köztársaság 2, 6. Kenya 0
B csoport
Egyesült Államok-Törökország 3-2 (19, 20, -17, -20, 12)
Olaszország-Argentína 3-0 (21, 16, 15)
Orosz Olimpiai Csapat-Kína 3-2 (17, -23, -20, 25, 12)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Olaszország 9 pont, 2. (és továbbjutott) Egyesült Államok 8, 3. Orosz Olimpiai Csapat 5, 4. Törökország 4, 5. Kína 1, 6. Argentína 0
Bocsánatkérések zárták le az ezüstérmes vívó és a sportminiszter vitáját
Kölcsönösen bocsánatot kért egymástól csütörtökön Novák Eduárd romániai sportminiszter és Ana Maria Popescu olimpiai ezüstérmes párbajtőrvívó azt követően, hogy a miniszter szerencsétlen kijelentést tett a sportolóval kapcsolatban, a sportoló pedig elutasította a kézfogást a miniszterrel.
A romániai sajtóban tág teret kapott, hogy a múlt hét végén olimpiai ezüstérmet nyerő Popescu több finanszírozást kért a román sportnak, a kijelentésével szembesített miniszter pedig az gratuláló mondatai mellett azt is kijelentette, hogy a vívó akkor sem nyerhette volna meg az aranyérmet, ha a vívószövetség ötmillió lejjel több támogatást kapott volna. E kijelentés következménye volt, hogy a Bukarestbe kedden hazaérkező Popescu a repülőtéren elutasította, hogy kezet fogjon a miniszterrel, és sértődöttségének akkor is hangot adott, amikor a mikrofontól a miniszterhez is szólt.
"Azt hittem, hogy az ötmillió lejes csekkel fog várni, de nem baj. Van még időnk, hogy ideadja, és hogy megépítsük a csarnokot a gyermekeknek" – nyilatkozta.
Közben a román sajtó azokat a képsorokat is közzétette, amelyeken látszik, hogy Popescu elutasítja a kézfogást a miniszterrel. Novák Eduárd egy a közszolgálati televízió csütörtöki adásában sajnálatának adott hangot a történtek miatt. Hozzátette: félreértették a szavait. "Ha én nem értem egy olyan sportoló áldozatvállalását, aki az ötödik olimpiáján vesz részt, akkor senki sem értheti. Én is az ötödik paralimpiára készülök, és tudom, hogy mennyit kell ezért dolgozni" - jelentette ki a miniszter, aki Románia egyetlen paralimpiai bajnoka, kerékpározóként Londonban szerzett aranyérmet. A miniszter azt is megjegyezte, nem neheztel a sportolóra, neki tárcavezetőként az a feladata, hogy képviselje a román sportot, még akkor is, ha közben átkozzák és támadják.
Popescu az egyik közösségi portálon tett bejegyzésében kért elnézést a minisztertől, amiért udvariatlanul elutasította a feléje nyújtott kezet. Hozzátette: az ezüstérem megnyerése utáni segélykiáltásával azt próbálta elérni, hogy a mögötte jövő gyerekek jobb esélyekkel érhessék el a maximális potenciáljukat, mint neki volt erre lehetősége. "Én valóban azt kívánom Novák Eduárd sportolónak, hogy aranyéremmel térjen haza a tokiói paralimpiáról" – zárta bejegyzését Popescu. (MTI)
Egy nagyon nagy bajnoknőnek nem sikerült a tokiói olimpia
Hosszú Katinka számára befejeződött az olimpia. A tervezett négy számából háromban indult, a legerősebbnek vélt távon, a 400 vegyesen ötödik, 200 vegyesen hetedik lett. A 200 pillangót – a rövidebbik vegyes úszó szám kedvéért – kihagyta. A két csalódás után nem tudta magát mentálisan sem összeszedni a 200 hátra, csak a huszadik időt úszta.
Elek Gábor: tudunk körtáncolni a folyosón, de az hülyén néz ki
A védekezést okolta az oroszok elleni vereségért a női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, és nem tudja, miért görcsös a csapat.
Kínai pingpongarany
A kínai Csen Meng honfitársát legyőzve megnyerte a női asztaliteniszezők egyéni versenyét a tokiói olimpia csütörtöki versenynapján. A 27 éves játékos a kínai házidöntőben 4-2-re győzte le Szun Jing-söt. A bronzérmet a hétfőn a vegyes párosban olimpiai bajnok japán Ito Mima szerezte meg.
Eredmények, asztalitenisz:
női egyes:
döntő: Csen Meng (kínai) - Szun Jing-sö (kínai) 4-2 (-9, 6, 4, -5, 4, 9)
a 3. helyért: Ito Mima (japán) - Jü Meng-jü (hongkongi) 4-1 (-6, 8, 7, 7, 6)
női egyes, olimpiai bajnok:
Cseng Meng (Kína)
2. Szun Jing-sö (Kína)
3. Ito Mima (Japán) (MTI)
Szucsánszki Zitának véget ért az olimpia
Kiugrott a válla a magyar női kézilabda-válogatott irányítójának.
Torna: 14. helyen zárt Kovács Zsófia az egyéni összetettben
Tornásznőnk kétszeres Európa-bajnokként mutatta meg magát Tokióban.
Simone Bilesnak ilyen állapotban sérülésveszélyes lenne tornásznia
Az amerikai tornászcsillag visszalépése továbbra is nagy témát ad a világsajtónak. A brit Guardian is részletesen foglalkozott az esettel.
Folyamatosan rekordokat dönt a járvány az olimpia országában
Vészharangot kongatnak - a környező országokban is.
Cseh László: Még.Egy.Utolsó.Döntő!
A 200 m férfi vegyesúszás olimpiai döntőjébe jutott úszólegenda pályafutása utolsó versenye előtt posztolt.
Súlyos magyar vereség Oroszországtól...
...a női kézilabdatornán. Mindkét irányítónk sérülés miatt kidőlt. RÉSZLETEK
Japán tarolt: kettőből kettő csütörtökön!
A női 78 és a férfi 100 kilogrammosok versenyét is hazai sportoló nyerte csütörtökön a tokiói olimpia cselgáncstornáján. A női 78 kilósok között a 2018-as világbajnok Hamada Sori az őt a 2019-es, szintén Tokióban rendezett vb-fináléban legyőző francia Madeleine Malongával csapott össze az aranyért. A meccs alig egy percig tartott, miután a hazai kedvenc ippont érő dobást mutatott be. A férfi döntőben az amerikai apától és japán anyától született Wolf Aaron szintén ipponnal nyert, a dél-koreai Cso Ku Ham azonban nagyon megizzasztotta, s csak az aranypontig tartó ráadásban tudta ellene kiharcolni a sikert. (MTI)
Djokovic az elődöntőben - mint kés a vajon
A világelső szerb Novak Djokovic könnyedén győzött és bejutott a legjobb négy közé a tokiói olimpia férfi tenisztornáján, melyen a másodikként rangsorolt orosz Danyiil Medvegyev kiesett. A 20-szoros Grand Slam-győztes Djokovic a hazai kedvenc Nisikori Kejjel mérkőzött csütörtökön, aki mindössze két játékot tudott nyerni ellene. Medvegyev a hatodik kiemelt spanyol Pablo Carreno Busta ellen lépett pályára, s az első játszmát simán, a másodikat pedig rövidítés végén bukta el.
Eredmények, tenisz: férfi torna, negyeddöntő:
Djokovic (szerb, 1.)-Nisikori (japán) 6:2, 6:0
Carreno Busta (spanyol, 6.)-Medvegyev (orosz, 2.) 6:2, 7:6 (7-5)
korábban:
Hacsanov (orosz, 12.)-Humbert (francia, 14.) 7:6 (7-4), 4:6, 6:3
női torna, elődöntő:
Bencic (svájci, 9.)-Ribakina (kazah, 15.) 7:6 (7-2), 4:6, 6:3 (MTI)
Hosszú Katinka nem jutott középdöntőbe 200 háton - eredmények
Hosszú Katinka nem jutott a középdöntőbe az úszóversenyek délutáni programjában. A 200 női hát másik magyar indulója, Burián Katalin viszont nyolcadikként kitűnően teljesített. Férfi 100 pillangón Milák Kristóf a második, Szabó Szilárd a tizennegyedik idővel ment tovább. A 800 női gyorson Késely Ajnának fáradtan nem volt esélye a fináléba kerülésre. A 4x100 m-es mixed vegyes váltó hetedikként zárt a futamában egy kizárás után, nem jutott döntőbe.
Hazatért az ezüstérmes Siklósi Gergely: "mi voltunk Bogyó és Babóca"
Az edzőjével kint töltött "olimpiai kalandról", az olimpiai falu lábtengózásáról, a pást feliratáról és az ásítozásról is beszélt a párbajtőröző első nagyobb interjújában.
Póta Georgina megsérült
Könyöksérülés miatt nem szerepelhet a tokiói olimpia női asztalitenisz csapatversenyében.
Berecz Zsombor a hatodik futam után is maradt harmadik
A vitorlás elsősorban a rajtjaival elégedetlen.
A szörfös Cholnoky a 25. helyen végzett
A második olimpiáján szereplő Cholnoky a csütörtöki futamokban a 23., a 20. és a 21. helyen ért célba. A 27 fős mezőny 12 futamot teljesített, az első tíz helyezettre még vár az éremfutam. "A realitás a 23-25. hely volt az előzmények ismeretében, gondolok itt a hajóosztály-váltásra, a pandémiára, a formára és a lehetőségekre" - mondta az MTI-nek Utassy Loránd szövetségi kapitány. Hozzátette, mivel a 2024-es párizsi játékokok szörfben már nem az RSX, hanem a foilos (támasztóuszony) osztály szerepel, mindenki átállt erre, így RSX-ben idén nem volt "normális verseny".
"Az első napon éppen olyan szél fújt, ami Sárának nem kedvezett, onnantól fokról fokra jött fel. Amikor erős szél volt, például mint ma, 14-20 csomós, akkor a 15-19. helyet is elérte. Végül öt centin múlt, hogy nem lett 23., ami a riói eredménye megismétlését jelentette volna" - fogalmazott.
Cholnoky Sára, aki foilban tavaly hatodik volt az Eb-n, célba veszi a párizsi olimpiát is.
Ezért írta be magát Mohamed Aida a vívók olimpiai rekordereinek névsorába
Mohamed Aida pástra lépett a női tőrcsapatok versenyében, a hetedik helyért vívott asszóban, s ezzel hetedik olimpiáján is szerepelt. Minden idők magyar csúcstartója lett, sőt teljesítménye a vívásban világviszonylatban is különlegesnek mondható.
Berecz Zsombor öt futam után a harmadik helyen áll
A vitorlázó Berecz Zsombor a Finndingi hajóosztály ötödik futamában a hatodik helyen végzett, összesítésben harmadik brit és spanyol riválisa mögött.
Egy kis számolgatás: ennyit kerestek eddig a magyar sportolók Tokióban
A leggazdagabb Szilágyi Áron lett, de még az érem nélkül maradó Hosszú Katinka is 20 millió forintnál jár.
Hetedik helyezett a női tőrcsapat – Mohamed Aida is beállt
Az egyiptomiak ellen 45-28-ra győzött a magyar női tőrcsapat, s ezzel megszerezte a hetedik helyet. A válogatott a Kondricz, Pásztor, Kreiss összeállításban kezdett, majd az utolsó körre Kreiss Fannit Mohamed Aida váltotta, aki így magyar olimpiai rekorderré lépett elő.
Märcz Tamás megkapta, amit akart, Mezei Tamás új útról beszélt
A játékosok szerint jó edzés volt a mérkőzés, és élesebben tudtak játszani.
Major 42. a pontlövészet után női sportpisztolyban
Major Veronika a 42. helyen áll a női sportpisztolyosok között a tokiói olimpia csütörtöki versenynapján rendezett pontlövészet után. A 24 éves keszthelyi lövő az alapverseny első felében jóval tudása alatt teljesített, 281 körös eredményével csupán két riválisát tudta maga mögé utasítani. A fináléba kerüléshez az első nyolc között kell végezni.
A szám alapversenyének második felét, az ugyancsak 30 lövéses rapid szakaszt pénteken közép-európai idő szerint 2 órától rendezik. A döntőre szintén pénteken, 7 órakor kerül sor az Aszaka Lőtéren.
A verseny után azt mondta, a pontlövésnél jobb a raid szakaszban, és ott érzése szerint kicsit jobb is, mint a mezőny. Bizakodóan várja a pénteket.
Pozitív Covid-teszt miatt nem indulhat a rúdugrás világbajnoka
Az Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága (USOPC) csütörtökön erősítette meg a Sam Kendricks édesapja által korábban közölt, pozitív teszteredményről szóló hírt.
A szabályoknak és a protokollnak megfelelően az atlétát átköltöztették egy másik szállásra, ahol elszigetelték, munkatársaik pedig mindenben a segítségére lesznek. Közvetlen kontakjait azonnal értesítették Kendricks tesztjének eredményéről, és a kontrollvizsgálatokig őket is elszigetelték.
Kendricks 2017-ben és 2019-ben nyert világbajnoki címet, míg öt évvel ezelőtt a harmadik helyen végzett az olimpián.
Összecsapása a világcsúcstartó svéd Armand Duplantisszal és a francia Renaud Lavillenie-nel a pénteken kezdődő atlétikai versenyek egyik kiemelkedő eseményének ígérkezett.
Meglepően sima vereséget szenvedett a női tőrcsapat a kanadaiaktól
A kanadaiak ellen sima, 45-33-as vereséget szenvedett a magyar női tőrcsapat, így majd a hetedik helyért vívhat. Az észak-amerikaiak ellen a kilenc csörtéből egyet sikerült megnyerni.
Hetedikként ért célba a női gyorsváltó
Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Késely Ajna és Kapás Boglárka a franciákat előzte meg a döntőben.
Cseh László még vár a visszavonulással
Az ötödik olimpiáján induló magyar úszó bejutott a 200 méteres vegyes döntőjébe Tokióban.
A cselgáncsozó Cirjenics kiesett
Cirjenics Miklós kiesett a nyolcaddöntőben a 100 kilogrammosok között. Az Atomerőmű versenyzője a világbajnoki ezüst- és bronzérmes orosz Nyijaz Iljaszov ellen lépett tatamira a 16 között és ipponnal kikapott.
Nem sikerült a bravúr a női tőrválogatottnak
A magyar női tőrválogatott a papírformának megfelelően kikapott az olaszoktól, így a folytatásban az 5-8. helyért folytathatja szereplését a fegyvernem csapatversenyében.
Pétervári-Molnár B döntős egypárevezésben
Pétervári-Molnár Bendegúz az elődöntős futamában ötödikként végzett, ezzel B döntőbe jutott egypárevezésben. A Budapest Evezős Egyesület 28 éves versenyzője - aki öt éve, Rióban 14. lett - 6:59.08 perces idővel ért célba a Sea Forest Evezős pályán. A futamból az első három helyezett került a fináléba. „Az elején szándékosan diktáltam nagyobb sebességet, mert mindenképpen az elejével akartam menni, szerintem 1000 méterig jól is sikerült. Utána sajnos fejben és technikailag is szétestem, sajnálom, hogy nem jött össze a döntő” - értékelt az MTI-nek Pétervári-Molnár, és hozzátette, a hátszél minden versenyzőt segített ugyan, de miután inkább oldalról jött, emiatt az ő oldalán nagyobbak voltak a hullámok. „Eredményorientált vagyok, ezért a B döntőt szeretném megnyerni, célba veszem a hetedik helyet" - mondta Pétervári-Molnár.
Simán nyertek a pólósok Dél-Afrika ellen
A magyar válogatott a papírformát érvényesítve 23-1-re legyőzte csütörtökön a dél-afrikai együttest a tokiói olimpia férfi vízilabdatornájának harmadik fordulójában.
Kapás Boglárka negyedik lett
Nincs újabb magyar érem a tokiói olimpia úszóversenyén.
Cirjenics mérkőzés nélkül egyet lépett előre
Cirjenics Miklós mérkőzés nélkül továbbjutott a nyolcaddöntőbe a 100 kilogrammosok között a cselgáncstornán. Az Atomerőmű versenyzője a 32-ben a lett Jevgenijs Borodavkóval csapott volna össze, ám már a verseny kezdése előtt megjelent a belső információs felületen, hogy ellenfele nem áll ki a mérkőzésre.