INFORÁDIÓ
2021. szeptember 28. kedd
Vencel

tokió 2020

menetrend

magyarok programja

Cseh László a férfi 100 méteres pillangóúszás elődöntője után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 26-án. A versenyző a tizedik helyen végzett.

Cseh László olimpiai döntővel búcsúzik, játszik a női pólócsapat – a magyarok pénteki programja

Infostart

Elsősorban a Tokiói Vizesközpontra és a Tacumi uszodára, az úszóversenyekre és a női vízilabda-válogatott találkozójára lesz érdemes figyelmi pénteken a magyar szurkolóknak az olimpián. No, meg bemutatkozik az atlétika, és Rióban bronzérmes Márton Anita.

ATLÉTIKA. A Sportágak Királynőjének első tokiói versenynapján, magyar idő szerint 3.41-től Bartha-Kéri Bianka (női 800 méter, előfutam), 4.25-től Koroknai Máté (férfi 400 m gát, előfutam), majd 12.25-től Márton Anita (női súlylökés, selejtező, B csoport) versenyez.

EVEZÉS. Hajnali 2.15-kor kezdődik Pétervári-Molnár Bendegúz B döntője a 7–12. helyért a férfi egypárban.

SPORTLÖVÉSZET. Hajnali két órakor folytatja szereplését Major Veronika a női sportpisztolyosok alapversenyében, a rapiddal, 30 lövés. A 41. helyen áll, nincs reális esélye a nyolcas döntőbe kerülésre.

ÚSZÁS. A délelőtti programban indításként, fél négytől, előbb Milák Kristóf, majd Szabó Szebasztián úszik a döntőért 100 m pillangón. Telegdy Ádám 3.50-től következik a 200 férfi hát döntőjében. Cseh László 4.16-tól úszik a 200 vegyes döntőjében. A reggel utolsó magyar úszójaként Burián Katalin női 200 háton harcol majd a döntőért, 4.42-től. Délután, 12.17-től Lobanovszkij Maxim 50 gyorson, 13.00 órától Gyurta Gergely és Kalmár Ákos 1500 m gyorson kezd. 14.05-kor lesz a férfi 4x100 vegyes elődöntője.

VITORLÁZÁS. Hajnali öt órától két-két futam vár Érdi Máriára (Laser Radial) és Vadnai Benjaminra (Laser Standard) is. Az összetett harmadik helyén álló Berecz Zsombornak és a Finndingi mezőnyének pihenőnapja van pénteken.

VÍZILABDA. A női válogatott 11.20-tól a japánok ellen vív csoportmérkőzést.

A teljes pénteki program, éremosztás 21 számban

ASZTALITENISZ (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok) - 1

20.00-22.10 (13.00-15.10): FÉRFI EGYES bronzmérkőzés, DÖNTŐ

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion) - 1

9.00-12.30 (2.00-5.30): férfi 3000 m akadály, előfutam; férfi magasugrás, selejtező; férfi diszkoszvetés, selejtező; női 800 méter, előfutam; férfi 400 m gát, előfutam, női 100 m, előfutam

19.00-21.00 (12.00-14.00): női 5000 méter, előfutam; női hármasugrás, selejtező; női súlylökés, selejtező; 4x400 m vegyes váltó, előfutam; FÉRFI 10 000 M DÖNTŐ

BASEBALL (Jokohamai Stadion)

A csoport:

12.00 (5.00): Mexikó-Dominikai Köztársaság

B csoport:

19.00 (12.00): Egyesült Államok-Izrael

BMX KERÉKPÁR (Ariake Városi Sport Park) - 2

10.00-12.20 (3.00-5.20): FÉRFI ÉS NŐI elődöntő, DÖNTŐ

CSELGÁNCS (Nippon Budokan) - 2

11.00-14.30 (4.00-7.30): női plusz 78 kg, férfi +100 kg, selejtező, negyeddöntő

17.00-19.50 (10.00-12.50): NŐI PLUSZ 78 KG, FÉRFI +100 KG, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya) - 4

8.45-10.55 (1.45-3.55): F, E, D, C, B döntő - női egypár, férfi egypár; A döntő - NŐI EGYPÁR, FÉRFI EGYPÁR, NŐI NYOLCAS, FÉRFI NYOLCAS

GOLF (Kaszumigaszeki Golfklub)

7.30-16.00 (0.30-9.00): férfi verseny, 2. nap

GYEPLABDA (ÓI Gyeplabda Stadion)

férfi torna:

A csoport:

10.00 (3.00): Ausztrália-Spanyolország

18.30 (12.30): Japán-India

19.00 (12.00): Argentína - Új-Zéland

B csoport:

12.15 (5.15): Kanada - Dél-afrikai Köztársaság

20.45 (13.45): Németország-Hollandia

21.15 (14.15): Belgium - Nagy-Britannia

női torna:

A csoport:

9.30 (2.30): Dél-afrikai Köztársaság - Németország

11.45 (4.45): Írország-India

HULLÁMLOVAGLÁS (Curigaszaki Szörfpart)

Tartalék nap

ÍJÁSZAT (Jumenosima Íjászpark) - 1

9.30-11.15 (2.30-4.15): női egyéni nyolcaddöntő

14.45-17:20 (7.45-10.20): NŐI EGYÉNI negyeddöntő, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

KAJAK-KENU, SZLALOM (Kaszai Vadvízi Kajak-kenu Központ) - 1

14.00-17.00 (7.00-10.00): FÉRFI K-1 középfutam, DÖNTŐ

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)

férfi torna:

A csoport:

9.00 (2.00): Argentína-Brazília

14.15 (7.15): Franciaország-Spanyolország

21.30 (14.30): Németország-Norvégia

B csoport:

11.00 (4.00): Bahrein-Japán

16.15 (9.15): Svédország-Egyiptom

19.30 (12.30): Portugália-Dánia

KOSÁRLABDA (Szaitama Szuper Aréna)

női torna:

B csoport:

13.40 (6.40): Egyesült Államok-Japán

17.20 (10.20): Franciaország-Nigéria

C csoport:

10.00 (3.00): Belgium-Puerto Rico

21.00 (14.00): Kína-Ausztrália

LABDARÚGÁS

női torna, negyeddöntők:

17.00 (10.00): Kanada-Brazília, Mijagi Stadion

18.00 (11.00): Nagy-Britannia - Ausztrália, Ibaraki Kasima Stadion

19.00 (12.00): Svédország-Japán, Szaitama Stadion

20.00 (13.00): Hollandia-Egyesült Államok, Jokohamai Nemzetközi Stadion

LOVASSPORT (Lovas Park)

8.00-11.00 (1.00-4.00): lovastusa (díjlovaglás), egyéni és csapatverseny, 1. nap

17.30-20.10 (10.30-13.10): lovastusa (díjlovaglás), egyéni és csapatverseny, 1. nap

MŰUGRÁS (Tokiói Vizes Központ)

15.00-17.30 (8.00-10.30): női 3 méteres műugrás, selejtező

ÖKÖLVÍVÁS (Kokugikan Aréna)

11.00-14.10 (4.00-7.10): női 60 kg nyolcaddöntő, női 69 kg negyeddöntő, férfi 69 kg negyeddöntő, férfi 81 kg negyeddöntő, férfi 91 kg negyeddöntő

17.00-20.10 (10.00-13.10): női 60 kg nyolcaddöntő, női 69 kg negyeddöntő, férfi 69 kg negyeddöntő, férfi 81 kg negyeddöntő, férfi 91 kg negyeddöntő

RÖGBI (Tokiói Stadion)

női torna:

A csoport:

11.00 (4.00): Nagy-Britannia - Kenya

11.30: (4.30): Új-Zéland - Orosz Olimpiai Csapat

B csoport:

9.00 (2.00): Fidzsi-szigetek - Brazília

9.30 (2.30): Kanada-Franciaország

C csoport:

10.00 (3.00): Kína-Japán

10.30 (3.30): Ausztrália-Egyesült Államok

helyosztók:

16.30 (9.30): a 9-12. helyért

17.00 (10.00): a 9-12. helyért

17.30 (10.30): negyeddöntő

18.00 (11.00): negyeddöntő

18.30 (11.30): negyeddöntő

19.00 (12.00): negyeddöntő

RÖPLABDA (Ariake Aréna)

férfi torna:

A csoport:

9.00 (2.00): Kanada-Venezuela

14.20 (7.20): Japán-Lengyelország

19.40 (12.40): Olaszország-Irán

B csoport:

11.05 (4.05): Brazília-Egyesült Államok

16.25 (9.25): Argentína-Tunézia

21.45 (14.45): Orosz Olimpiai Csapat-Franciaország

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér) - 1

9.00-15.00 (2.00-8.00): NŐI SPORTPISZTOLY, alapverseny, rapid, 30 lövés, DÖNTŐ

STRANDRÖPLABDA (Siokaze Park)

9.00-11.50 (2.00-4.50): három férfi vagy női selejtezőmérkőzés

15.00-17.50 (8.00-10.50): három férfi vagy női selejtezőmérkőzés

20.00-22.50 (13.00-15.50): három férfi vagy női selejtezőmérkőzés

TENISZ (Ariake Teniszpark) - 1

12.00-20.00 (5.00-13.00): férfi egyes elődöntő, FÉRFI PÁROS bronzmérkőzés, DÖNTŐ, vegyespáros elődöntő

TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont) - 1

9.00-12.30 (2.00-5.30): női egyes negyeddöntő, vegyes páros bronzmérkőzés

15.30-21.30 (8.30-14.30): VEGYES PÁROS DÖNTŐ, női egyes negyeddöntő, férfi páros elődöntő

TRAMPOLIN (Ariake Tornaközpont) - 1

13.00-15.30 (6.00-8.30): NŐI selejtező, DÖNTŐ

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ) - 4

10.30-12.10 (3.30-5.10): elődöntők, döntők - férfi 100 m pillangó (ed), NŐI 200 M MELL (d), FÉRFI 200 M HÁT (d), NŐI 100 M GYORS (d), FÉRFI 200 M VEGYES (d), női 200 m hát (ed)

19.00-21.30 (12.00-14.30): előfutamok - férfi 50 m gyors, női 50 m gyors, férfi 1500 m gyors, női 4x100 m vegyes, férfi 4x100 m vegyes

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)

12.00-18.00 (5.00-11.00): Laser, Laser Radial, férfi és női 470-es, férfi és női 49-es

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok) - 1

10.00-15.20 (3.00-8.20): férfi párbajtőr csapatverseny, nyolcaddöntő, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő, mérkőzés az 5. és a 7. helyért

18.30-20.40 (11.30-13.40): FÉRFI PÁRBAJTŐR CSAPATVERSENY, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)

női torna:

A csoport:

14.00 (7.00): Dél-afrikai Köztársaság - Hollandia

19.50 (12.50): Spanyolország-Ausztrália

B csoport:

15.30 (8.30): Egyesült Államok-Orosz Olimpiai Csapat

18.20 (11.20): Japán-Magyarország

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás
A címlapról ajánljuk

Elhunyt Szilvágyi Sándor

Életének 57. évében vasárnap este elhunyt Szilvágyi Sándor Artisjus- és Liszt Ferenc-díjas gitárművész...
×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018