Infostart.hu
eur:
379.53
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pixabay

Ausztráliában ilyen meleg augusztus még nem volt

Világszerte megdőltek a hőmérsékleti rekordok.

Ausztráliában most volt a legmelegebb augusztus, amit valaha is feljegyeztek, a hőmérséklet több mint három fokkal haladta meg az átlagot - közölte kedden a helyi meteorológiai szolgálat.

A szolgálat adatai szerint a múlt hónap volt a legmelegebb augusztus a feljegyzések 1910-es kezdete óta, és a hatalmas kontinens több régiójában is a legmagasabb maximum- és minimum-hőmérsékleteket regisztrálták. Az átlaghőmérséklet Ausztrália-szerte 3,03 Celsius-fokkal haladta meg a hosszú távú átlagot - közölték.

A nyugati parttól kelet felé rekordhőmérsékleteket mértek, köztük 41,6 Celsius-fokos téli rekordot egy katonai támaszponton az északnyugati partvidéken.

Összességében az idei tél - amely Ausztráliában június elejétől augusztus végéig tart - a 2023-as után a második legmelegebb volt, amelyet valaha Ausztráliában feljegyeztek.

Ausztráliában ezen a télen az átlaghőmérséklet 1,48 Celsius-fokkal volt magasabb az átlagosnál. "A nappali és az éjszakai hőmérséklet több mint 10 Celsius-fokkal volt magasabb augusztusban az átlagnál az ország nagy részén" - derült ki a tájékoztatásból.

A legfrissebb adatok azt mutatják, az átlaghőmérséklet Ausztráliában folyamatosan emelkedik, és az éghajlatváltozás egyre intenzívebb bozóttüzeket, árvizeket, aszályokat és hőhullámokat okoz. A klimatológusok már most azt jósolják, hogy 2024 lesz a valaha mért legmelegebb év. Világszerte megdőltek a hőmérsékleti rekordok, ezen a héten rekordhőmérsékleteket mértek Finnországban, Lappföldön, Sanghajban és Japánban is, amely történelmének legmelegebb nyarát élte át.

Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés.   Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×