Infostart.hu
eur:
386.43
usd:
329.5
bux:
110364.69
2025. december 22. hétfő Zénó
May 4, 2023, Asuncion, Paraguay: A view of the Booking.com logo is displayed on a smartphone backdropped by visual representation of stock and line charts.  LOGO BRAND SYMBOL
Nyitókép: Andre M. Chang

Még mindig sokaknak tartozik a Booking.com, van olyan is, akinek több mint 2 millióval

Fizetési fennakadások miatt továbbra is jelentős számban vannak olyan magyar szállásadók, akik nem kapták meg pénzüket a Booking.com szálláshely-közvetítő cégtől. A szolgáltató tájékoztatása szerint a karbantartás véget ért és el is indították a kifizetéseket, de még mindig sokan reklamálnak amiatt, hogy nagy összeggel tartoznak nekik.

Az Infostart is beszámolt róla, hogy az Országgyűlés turisztikai albizottságának legutóbbi ülésén kiderült: gyorsított ágazati vizsgálatot indít a Gazdasági Versenyhivatal a Booking.com szálláshely-közvetítő cég tartozásainak ügyében. A turisztikai ügynökség pedig jogsegély szolgálatot indított az érintetteknek.

A hvg.hu azt írja, hogy még a hét közepén is több szállásadó arról tájékoztatta őket, még mindig tartozik nekik a cég, pedig hétfőn a magánszállásadók szövetsége mellett más szállásadók azt közölték, rendezte tartozásait a Booking.com.

Az egyik reklamáló szállásadó azt jelezte, hogy június 8-a óta nem érkezett hozzájuk semmilyen összeg, még annak ellenére sem, hogy naponta 5-6 alkalommal hívják az ügyfélszolgálatot. Ennek a szállásadónak összesen 12 ezer euróval tartoznak.

„Két apartmanom van, ahol azóta fizetem az összes rezsiköltséget, takarítási díjat, mosási költséget és a tisztítószerek költségeit is”

– sorolta sérelmeit a lapnak a szálláshelyszolgáltató.

Egy másik érintett vállalkozó sem kapta meg a pénzét, pedig ő a rendszerben azt olvasta, augusztus 4-én kifizette a tartozását a Booking.com. Hozzá 2,3 millió forint nem érkezett meg tőlük és az összeg folyamatosan nő az új vendégek miatt. Azt mondta: arról tájékoztatta őt a cég, hogy akár tíz napba is beletelhet, mire megérkezik az átutalás. A tíz nap közben letelt, a pénz azonban sehol. Ő is kereste a szálláshely-közvetítő céget, mire számítson, de csak annyit válaszoltak neki, hogy a pénzt elutalták, nem tudnak mit csinálni.

Az egyik szállásadó a történtek miatt úgy döntött, szeptemberből inkább bezárják a szállást. Azt mondta a lapnak,

akkor sem nyitnak ki, ha közben megérkezik az átutalás, mert már nem bíznak meg a Booking.com-ban.

„Ráadásul, ha én lemondom a vendéget, akkor az nekem kerül pénzbe, hiszen a Booking keres neki egy másik helyet, a különbözetet viszont nekem kell állnom. Tehát nem elég, hogy levonják az igen magas jutalékot, még ezért is fizetnem kell” – magyarázta a fővárosi szállásadó.

Címlapról ajánljuk
A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült
Tudósítónktól

A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek 53 százaléka egyetért az adminisztratív katonai nyilvántartás esetleges bevezetésével, míg egyharmaduk ellenzi azt – derül ki az NMS ügynökségnek a Cseh Rádió számára készített felméréséből. Az adminisztratív nyilvántartás a 18 és 60 év közötti cseh állampolgárokat érintené, akikre a hadkötelezettség vonatkozik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 22. 09:52
×
×
×
×