Infostart.hu
eur:
359.74
usd:
315.23
bux:
143471.05
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
female hands holding phone with app hotel booking screen and credit card in office
Nyitókép: Prykhodov/Getty Images

Megint áll a bál a Booking.com miatt – magyar károsultak is vannak

A nyári kifizetési csúszások után újabb problémák jelentkeztek a Booking.com-nál. A portál késedelmes fizetésre hivatkozva szálláshelyeket tiltott le, holott a felhasználóknál nem volt mulasztás, a Booking.com állította ki hibásan a számlákat. Magyar panaszosok is vannak.

A Booking.com az elmúlt hónapokban számos szálláshely foglalását letiltotta a felületén arra hivatkozva, hogy az nem fizette be a kötelező jutalékot, amit a Spabook turisztikai szakportál alapító főszerkesztője szerint nem is kellett volna.

Itt olyan szállásokról van szó, amelyeknek a tavaly nyár közepén kirobban késedelmes kifizetési botrányban a Booking.com nem fizetett időben – jegyezte meg Kassay Tamás az InfoRádióban. Mint magyarázta, a cég a kifizetéseket mindig a jutalékkal csökkentett összegről teszi meg, vagyis csak a maradványösszeget utalja tovább, most azonban

hibásan kiszámlázta a már levont jutalékot is.

Kassay Tamás szerint olyan szálláshelyet is felfüggesztettek, amelyiknek a Booking.com még mindig nem fizette ki azt a pénzt, amivel már fél éve tartozik, az ezután járó jutalékot azonban követeli. Nemcsak külföldön, hanem Magyarországon is vannak érintettek. „Hozzám már több jelzés is érkezett, illetve van egy Facebook-csoport is, ahol gyűlnek a problémás esetek” – tette hozzá.

Múlt nyáron a szállásportál azzal került a hírekbe, hogy az ügyfelek hiába fizettek, a pénzt a cég a szállásadóknak nem utalta tovább. A Booking.com vezérigazgatója ezt informatikai átállással indokolta, később azonban kiderült, hogy a háttérben az állhat, hogy a portál számos szolgáltatással bővíti foglalási rendszerét.

A Spabook alapító főszerkesztője szerint a mostani problémák gyökere is ez lehet. Ám az, hogy a cég ezt hetekig nem tudja megoldani, a mesterséges intelligencia rossz kezelésére utal – mondta.

„Nem tart még ott a technológiájuk, hogy megbízhatóan tudják használni, és nem vetik be az emberi kapacitásokat,

az emberi agyat ott, ahol egyébként a napnál is világosabb, hogy mi a probléma, és öt perc alatt meg lehetne oldani” – mondta.

A tartozások miatt a Fidesz törvényjavaslatot dolgozott ki, amit decemberben az Országgyűlésnek is benyújtott. A tervezet előírná például a szállásközvetítő platformoknak, hogy a szállásadó felé fennálló fizetési kötelezettségüket 45 napon belül teljesítsék.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Lando Norris nyerte a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. A négyszeres világbajnok Max Verstappen végzett a második helyen. A vb-pontversenyt vezető Kimi Antonelli lett a harmadik, és 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartottak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választottak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaztak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai, ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×