eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: bud.hu

Fordulat a Budapest Airport eladása ügyében

A budapesti reptér részvényesei leállítják az átvilágítást, és tovább folytatják a párbeszédet a magyar kormánnyal.

A budapesti reptér részvényesei abban egyeztek meg, hogy leállítják az úgynevezett due diligence procedúrát, vagyis az átvilágítást, és tovább folytatják a párbeszédet a magyar kormánnyal – mondta a Világgazdaságnak a ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport Zrt. többségi tulajdonosa. Az AviAlliance GmbH kommunikációs vezetője, Anne Langensiepen azt is hangsúlyozta, hogy a társaság hosszú távon elkötelezett befektető, amelynek a Budapest Airport, illetve a régió tartós fejlesztése áll az érdekében.

Az átvilágítás megkezdését november közepén jelentette be a Németországban működő, kanadai tulajdonú vállalat. A részvényesek a magyar kormánnyal közösen indították el ezt a szakaszt, amelyet a reptéri infrastruktúra visszavásárlásának előszobájaként lehetett értelmezni. Ezt a folyamatot állították le, miután a magyar miniszterelnök hétfő este bejelentette: Ferihegy visszaszerzésének ügyletét semmiképpen sem észszerű nyélbe ütni a jövő évi országgyűlési választások előtt, Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy megvárják a választásokat, és majd utána döntenek erről. A fejleményt a hazai büdzsé helyzetével, a magas inflációval, valamint a nemzetközi pénzpiacok bizonytalanságával indokolta.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Budapest Airport kanadai befektetőalapok tulajdonában van. A társaság 75 százalékos részét még 2005-ben privatizálta az állam, és ekkor szervezte ki 75 évre a reptér üzemeltetési és vagyonkezelési jogát. A mostani kabinet deklarálta, hogy a cég visszaszerzését stratégiai célnak tekinti. A VG értesülései szerint egy magyar konzorcium a közelmúltban 4,4 milliárd eurós ajánlatot tett a vállalat százszázalékos tulajdonrészéért.

A korábbi elképzelések szerint a szerződéskötés még karácsony előtt, de mindenképpen az idén bekövetkezett volna, a lezárásnak, tehát a kifizetésnek a végső határidejét pedig jövő március 31-re tervezték.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×