eur:
392.72
usd:
366.59
bux:
66800.67
2024. április 26. péntek Ervin
Nyitókép: bud.hu

Fordulat a Budapest Airport eladása ügyében

A budapesti reptér részvényesei leállítják az átvilágítást, és tovább folytatják a párbeszédet a magyar kormánnyal.

A budapesti reptér részvényesei abban egyeztek meg, hogy leállítják az úgynevezett due diligence procedúrát, vagyis az átvilágítást, és tovább folytatják a párbeszédet a magyar kormánnyal – mondta a Világgazdaságnak a ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport Zrt. többségi tulajdonosa. Az AviAlliance GmbH kommunikációs vezetője, Anne Langensiepen azt is hangsúlyozta, hogy a társaság hosszú távon elkötelezett befektető, amelynek a Budapest Airport, illetve a régió tartós fejlesztése áll az érdekében.

Az átvilágítás megkezdését november közepén jelentette be a Németországban működő, kanadai tulajdonú vállalat. A részvényesek a magyar kormánnyal közösen indították el ezt a szakaszt, amelyet a reptéri infrastruktúra visszavásárlásának előszobájaként lehetett értelmezni. Ezt a folyamatot állították le, miután a magyar miniszterelnök hétfő este bejelentette: Ferihegy visszaszerzésének ügyletét semmiképpen sem észszerű nyélbe ütni a jövő évi országgyűlési választások előtt, Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy megvárják a választásokat, és majd utána döntenek erről. A fejleményt a hazai büdzsé helyzetével, a magas inflációval, valamint a nemzetközi pénzpiacok bizonytalanságával indokolta.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Budapest Airport kanadai befektetőalapok tulajdonában van. A társaság 75 százalékos részét még 2005-ben privatizálta az állam, és ekkor szervezte ki 75 évre a reptér üzemeltetési és vagyonkezelési jogát. A mostani kabinet deklarálta, hogy a cég visszaszerzését stratégiai célnak tekinti. A VG értesülései szerint egy magyar konzorcium a közelmúltban 4,4 milliárd eurós ajánlatot tett a vállalat százszázalékos tulajdonrészéért.

A korábbi elképzelések szerint a szerződéskötés még karácsony előtt, de mindenképpen az idén bekövetkezett volna, a lezárásnak, tehát a kifizetésnek a végső határidejét pedig jövő március 31-re tervezték.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Reagál az OTP Csányi Sándor szavaira

Reagál az OTP Csányi Sándor szavaira

Gazdasági, a piaci folyamatokat esetlegesen befolyásoló adatok tekintetében ma érkezik itthon a MNB tavalyi utolsó negyedéves lakásárindexe, de az S&P Global Ratings hitelminősítői felülvizsgálata is kiemelkedő fontosságú esemény lesz: magyar szempontból azért is kulcsfontosságú az S&P osztályzata, mert a három nagy hitelminősítő közül jelenleg náluk a legrosszabb a besorolásunk, a BBB mínusz osztályzat egyetlen fokozattal van a befektetésre ajánlott kategória határa felett. Vállalati fronton ma is az amerikai gyorsjelentések lesznek a fókuszban, a héten a technológia szektor nagyágyúi közül többen jelentenek. A magyar piacon az OTP-re figyelhetnek elsősorban a befektetők, ma tartja közgyűlését a nagybank, ahol beszédet mond Csányi Sándor, a bankcsoport elnök-vezérigazgatója. A részvénypiaci folyamatokkal kiemelten foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×