eur:
410.99
usd:
391.92
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Ezekre a projektekre kér Magyarország pénzt Brüsszeltől

Számos autópálya-beruházás, a fővárosi ivóvízellátás és a MÁV fejlesztése is része a kormányzat uniós társfinanszírozású projektterveinek.

A kormány közzétette a Magyar Közlönyben azoknak a nagy projekteknek a listáját, amelyeket a 2014 és 2020 közötti ciklusban uniós forrásból kíván megvalósítani, de még nem nyújtották be azokat jóváhagyásra az Európai Bizottsághoz - írja a Napi.hu.

Az engedélyezni vágyott beruházások között szerepel tiszai árvízvédelmi fejlesztés és medermunka Szolnok és Kisköre között. Budapest az ivóvízellátó hálózat fejlesztésével szerepel.

Számos útberuházás is ott van a listán: az M30-as pálya Miskolc és Tornyosnémeti közötti szakasza, az M2-es négysávúsítása, az M6-os folytatása Bóly és az országhatár között, a 83-as számú főút fejlesztése - Pápa és az M1-es összekötése -, illetve az M0-s déli szektora fejlesztése.

A MÁV-Start Zrt. gördülőállományának fejlesztése is szerepel a tervek között.

Az illetékes projektek gazdái az innovációs tárcának tartoznak jelentési kötelezettséggel.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×