A nő a műsorban azt mondta, azért állt a nyilvánosság elé, mert elege lett azokból a hazugságokból, amelyek a médiában róla megjelentek. Először arra gondolt, jobb is, hogy a halálhírét keltették, így legalább békén hagyják, és a fiának sem kell elmondania az esetet, de másként alakultak a dolgok, ezért döntött így.
A történteket felidézve elmondta: akkor töltötte be a 18. életévét, jelesre érettségizett, egyetemi felvételire készült, és barátnőivel lementek a sportuszodába. Megjegyezte, hogy ő korábban soha nem járt ott, válaszolva ezzel azokra a vádakra, miszerint gyakran volt az uszodában.
A medence mellett elegyedett szóba egy fiatal fiúval, aki "normálisan kinéző, normálisan beszélő" fiatalember volt. A fiú megkérte, hogy menjen be vele egy házba, szeretne ott neki mutatni valamit. Takáts Zsuzsanna visszaemlékezése szerint nem sejtette, hogy baja lehet. Miután bementek, a fiú azt mondta neki, hogy nem mehet sehova, majd megjelent a másik két fiú, közülük az egyik Kiss László volt. Ketten lefogták és befogták a száját, majd mindhárman megerőszakolták. "Nem volt kegyelem" - mondta. Mivel rosszul lett, a fiúk gyógyszert adtak neki.
A barátnői látták rajta, hogy valami történt, de csak három nappal később mondta el egyikőjüknek az esetet, aki rábeszélte, hogy a rendőrségen tegyenek feljelentést. A rendőrök másnap elfogták a három elkövetőt és a bíróságra került az ügy.
Április 5-én Kiss László akkori úszószövetségi kapitányról a privatkopo.hu internetes portál írta azt, hogy 1961-ben, 21 éves korában két másik úszóval megerőszakolt egy fiatal lányt, amiért három év börtönre ítélték.
A szakember a Népszabadságnak nyilatkozva azt mondta: 55 év után méltatlan lenne, ha magyarázkodni kezdene. "Beszélhetnénk persze arról, hogy 1961-ben mennyire volt megalapozott az ügyünkben hozott ítélet. Mennyire volt bebizonyítva mindaz, ami az ítéletben olvasható" - fogalmazott, de hangsúlyozta, hogy soha nem hallgatta el a történteket, soha nem tudott és nem is fog túllépni rajtuk.
A sajtóban ezután napokig kiemelt téma volt az ügy.
A Magyar Úszó Szövetség vezetése és az edzőbizottság másnap változatlan bizalmáról biztosította Kiss Lászlót.
Április 7-én Kiss László az MTI-nek küldött közleményben bejelentette lemondását az úszóválogatott szövetségi kapitányi tisztéről.
"A magyar sport érdekeit, valamint a személyemet ért támadás folytán megrendült egészségi állapotomat is szem előtt tartva, úgy döntöttem, hogy a mai nappal lemondok szövetségi kapitányi tisztségemről" - írta Kiss László. Közleményében gy fogalmazott, hogy "1961-ben koholt vádak alapján, koncepciós perben született meg az a döntés, amelyet utóbb ártó és lejárató szándékkal tettek közzé rólam". Tudatta egyszersmind, hogy az ítéletben foglaltak valótlanságának bizonyítása érdekében megtette a szükséges lépéseket, egyúttal keresi a perújítás lehetőségét is. "Kijelentem, hogy az ítéletben foglalt cselekményt soha, semmilyen körülmények között nem követtem el" - hangsúlyozta a közleményben Kiss László.