Infostart.hu
eur:
363.69
usd:
308.27
bux:
0
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke 16. évértékelő beszédét tartja Budapesten, a Sofitel Hotelben 2020. február 9-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Gyurcsány Ferenc nekiment Márki-Zay Péteréknek

A Demokratikus Koalíció elnöke szerint így nem lehet kormányt váltani.

"Dolga van minden DK-s támogatónak, dolga van sok ellenzékinek. Tíz év óta hallhatjuk a Fidesztől és köreitől, hogy alávalók vagyunk, hogy velünk a haza tönkremegy, hogy egyáltalán: Gyurcsány. Megszoktuk. Küzdünk ellene. Ez ahogy mondják: benne van a pakliban. De most az történik, hogy az ellenzék egy része Márki-Zay Péter vezetésével is úgy akar kormányt váltani, hogy annyit mond: Gyurcsány. Esetleg hozzáteszi, hogy Dobrev. Nincs ez rendben" – írta közösségi oldalán a Demokratikus Koalíció elnöke.

"Nem az a baj önmagában, hogy így nem lehet kormányt váltani, hanem az, hogy

így magunkra vesszük ellenfeleink gyalázatának egy darabját"

– tette hozzá, folytatva az üzengetést, ami napok óta zajlik Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely, valamint Dobrev Klára és a DK között.

A DK kommunikációjában szombaton megjelent már az új vonal, amikor Arató Gergely, a párt frakcióvezető-helyettese Dobrev Klára szombati kampányrendezvényén egyebek mellett arról beszélt miniszterelnök-jelöltjük felszólalása előtt, hogy progresszív baloldali vezetőt akarnak, nem neokonzervatívot. "Másik Magyarországot akarunk, nem Fidesz-light-ot" – tette hozzá, egyéb utalások mellett. Ez az üzenet megjelent hétfőn a DK kommunikációjában is, amikor a Facebookon azt írták: "az elmúlt 10 év bőven elég volt az Orbán vezette keresztény-konzervatív kurzusból, ennek pedig csak egy progresszív baloldali miniszterelnök-jelölttel tudunk véget vetni."

Vasárnap Márki-Zay Péter is kampányrendezvényt tartott, Karácsony Gergellyel, és egyebek mellett arról beszélt, hogy szerinte a választás Fidesz-oldaláról történő manipulációjára lehet számítani, mert a Fidesz esélyei jobbak lesznek a jövő évi választásokon, ha Dobrev Klára indul Orbán Viktor ellen.

Címlapról ajánljuk
Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.

A címvédő ellen kellett volna csodát tenni Szoboszlaiéknak

Két párban dőlt el az elődöntőbe jutás kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madridban a Barcelona ellen, a PSG az Anfield Roadon a Liverpool ellen kezdett 2–0-ról. A Vörösöknél Szoboszlai Dominik és Kerkez Milos is szerepelt a kezdő tizenegyben.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×