A cseh államfő háromnapos hivatalos látogatáson vesz részt Lengyelországban, ahol már találkozott Andrzej Duda lengyel elnökkel. A két államfő a tárgyalásokat követően állt kamerák elé, ahol Miloš Zeman közölte: lengyel kollégájával azoknak a próbálkozásoknak a kivédéséről tárgyaltak, melyek a V4-en belül kialakult nézetazonosság szétbomlasztását szorgalmazzák.
Miloš Zeman úgy véli, hogy az Európai Bizottság nyomást akar gyakorolni Csehországra, Lengyelországra, Magyarországra és Szlovákiára, és olyan nézeteket próbál meg rájuk kényszeríteni, melyek sértik a szuverén döntéshozatal elvét.
Zeman azt állítja, a V4-ek alkotta szövetség és a szuverenitás melletti kiállás nem jelenti az Európai Unió eszméinek tagadását, csupán azt, hogy az Európai Unión belül a lengyeleknek, cseheknek, magyaroknak és szlovákoknak megbonthatatlan egységet kell alkotniuk a közös érdekérvényesítéshez. A cseh elnök ezt mindenekelőtt a migrációs válságra vonatkoztatta. A készülő Dublin IV. menekültügyi egyezmény kapcsán Zeman reményét fejezte ki, hogy amennyiben ez lehetővé tenné a menekültek kötelező áthelyezését, az Európai Tanácsban nem lesz meg a jóváhagyáshoz szükséges konszenzus.
Ugyancsak az összetartás és a V4-ek alkotta erős kötelék fontosságát hangsúlyozta Andrzej Duda, aki szerint csak közösen tudnak nyomatékot adni véleményüknek Brüsszelben. A lengyel államfő az uniós kohéziós politika folytatását is alapvető érdeknek tartja. Hangsúlyozta, hogy Lengyelország számára Csehország a második legfontosabb célország Németország után az export szempontjából. Varsó pedig bízik abban, hogy ez az intenzív kereskedelem tovább nő majd. Mindkét elnök egyetértett abban, hogy Nagy-Britannia unióból való távozása jelentős pénzügyi kimaradást jelent majd a brüsszeli költségvetésben. Duda a Három Tenger Szövetségről is szót ejtett, melynek célja a Balti-tenger, a Fekete-tenger és az Adriai-tenger közötti országok összekapcsolása.
Miloš Zeman lengyelországi látogatása utolsó napján, pénteken a bialowiezai őserdőbe látogatott. Zeman szerint ez annak a szolidaritásnak a jele, amelyet Lengyelországgal vállal a szuverén nemzeti döntéshozatal kapcsán. Lengyelországot az elmúlt hónapokban az Európai Bizottság többször bírálta a Bialowiezában végzett faritkítás miatt. Varsó április közepén bejelentette: alkalmazkodik az Európai Bíróságnak a faritkítást tiltó ítéletéhez.