eur:
407.34
usd:
384.87
bux:
77833.51
2024. november 19. kedd Erzsébet
Mark Zuckerberg, a Meta amerikai információtechnológiai óriáscég vezérigazgatója a számítógépes grafikáról rendezett SIGGRAPH 2024 konferencián a denveri Coloradói Kongresszusi Központban 2024. július 29-én.
Nyitókép: MTI/AP/David Zalubowski

"Emberibb" - sok újdonsággal jelentkezett a Meta

A Facebook anyavállalata, a Meta bejelentette az eddigi legfejlettebb kiterjesztett valóság (AR-Augmented Reality) szemüvegét és számos mesterséges intelligenciás újdonságról is beszámolt.

Judi Dench és John Cena is bekerül a Meta mesterséges intelligencia (MI) chatbotjának hangválasztékába, de Keegan Michael Key vagy Kristen Bell hangjának is kaphatnak majd információt a felhasználók, írja a BBC nyomán a Telex. „A hang sokkal természetesebb módja lesz a mesterséges intelligenciával való interakciónak, mint a szöveges kommunikáció” – mondta Mark Zuckerberg, a Meta Connect konferenciáján.

Zuckerberg a ChatGPT-szerű chatbot további újdonságai között említette, hogy

képes lesz felismerni a felhasználók fotóit, és információt is tud majd adni róluk.

A képszerkesztő funkció pedig lehetővé teszi majd, hogy a felhasználók megváltoztassák a fényképeket, csak meg kell mondaniuk a Meta AI-nak, hogy milyen változtatásokat szeretnének. A cég szerint jelenleg havonta több mint 400 millió ember használja a Meta AI-t, közülük 185 millióan hetente térnek vissza hozzá.

A Meta vezérigazgatója a szokásos éves konferencián bemutatta a Meta kiterjesztett valóság (AR) szemüvegének első működő prototípusát, az Oriont is. Mint a Forbes írta, a vállalat palettájában ez az első, ténylegesen szemüvegre hajazó kiterjesztett valóság készülék és jelenleg fellelhető legfejlettebb ilyen kütyü is egyben. Bár kereskedelmi forgalomba nem kerül egyelőre, a Meta állítása szerint a termék már készen áll a tömeggyártásra. A rendszer része maga a szemüveg, amiben micro LED projektorok vetítik a képet az áteresztő szilícium-karbid lapokra.

A Meta AR-szemüvege
A Meta AR-szemüvege

A magnézium keretben található egy rakás kamera és szenzor, ami a környezeti inputokért felel. A csomag része egy zsebre rakható vezeték nélküli számítási egység is, valamint egy karperec, aminek szenzoraival tudja a viselő kézmozgását követni a rendszer, miközben haptikus visszajelzést is ad számára.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×