Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
330.57
bux:
125658.59
2026. április 7. kedd Herman
Az aranyérmes holland csapat tagjai a női rövidpályás gyorskorcsolyázók 3000 méteres váltóversenyének éremosztóján a Fővárosi Fedett Stadionban a pekingi téli olimpián 2022. február 13-án.
Nyitókép: Az aranyérmes holland csapat tagjai a gyorskorcsolyázók 3000 méteres váltóversenyének éremosztóján a pekingi téli olimpián 2022. február 13-án. MTI/EPA/Hou Hvi Jung

Európa napja volt a vasárnap a téli olimpián

Megszületett a nagyon remélt és nagyon várt magyar arany a téli olimpián: Liu Shaoang nyerte a férfi rövid pályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyét. Európa vasárnap mindössze egy aranyat „engedett át” a többi kontinensnek.

Liu Shaoang a legelőnyösebb, egyes pályáról rajtolhatott az elődöntőben elért idejének köszönhetően. Parádés tempóban rótta a köröket, és minden előzési szándékot gond nélkül visszavert - főleg az Európa-bajnok orosz Konsztantyin Ivlijev támadta -, rajt-cél győzelmet aratott. Ivlijev lett a második, a kanadai Steven Dubois pedig a harmadik.

A női váltóban a papírformának megfelelően a világ- és Európa-bajnok hollandok diadalmaskodtak, Suzanne Soulting vezérletével. Az aranyérmesek a dobogó tetején az égre nézve és mutatva emlékeztek meg a 2020 júliusában elhunyt világbajnok Lara van Ruijvenről, aki Pjongcshangban még tagja volt a bronzérmes stafétának.

Sílövészetben a norvég Marte Olsbu Röiseland a harmadik, a francia Quentin Fillon Maillet pedig második aranyérmét gyűjtötte be Pekingben az üldözéses verseny megnyerésével. A sífutók férfi váltóversenyében ugyanúgy az oroszok diadalmaskodtak nagy fölénnyel, ahogy egy nappal korábban a nőknél is.

A gyorskorcsolyázóknál női 500 méteren az amerikai Erin Jackson, míg az alpesi sízőknél férfi óriás-műlesiklásban a svájci Marco Odermatt érvényesítette a papírformát, utóbbi számban Kékesi Márton 34. helyen végzett.

Címlapról ajánljuk
J. D. Vance amerikai alelnök Budapesten: az Egyesült Államok Orbán Viktort támogatja a választásokon
közös sajtótájékoztató

J. D. Vance amerikai alelnök Budapesten: az Egyesült Államok Orbán Viktort támogatja a választásokon

A Karmelita kolostorban találkozott Orbán Viktor miniszterelnök és rangos vendége, J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke, majd közös sajtótájékoztatót tartottak. J. D. Vance azt mondta: elhozta Donald Trump elnök támogató üzenetét Orbán Viktornak a hétvégi magyarországi választásokra. Az alelnök üzent a „Magyarországot zsaroló és sakkban tartó brüsszeli bürokratáknak” is.

Nyitva tart a legtöbb kormányablak az országgyűlési választás hétvégéjén

Nyitva tart a legtöbb kormányablak április 11-én, szombaton, valamint április 12-én, vasárnap. Ezeken a napokon kizárólag személyi okmányokkal kapcsolatos ügyintézésre, és a lakcímkártya pótlására lesz lehetőség.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Küszöbön az újabb krízis: erre válthatnak a magyarok, hogy végleg elfelejtsék a gázszámlát

Küszöbön az újabb krízis: erre válthatnak a magyarok, hogy végleg elfelejtsék a gázszámlát

Nyomokban már Magyarországon is tapasztalható a közel-keleti háború érdemi keresletélénkítő hatása a tiszta, elektromos technológiák piacán, a jelenlegi energiapiaci helyzet tartósabb fennmaradása esetén hosszabb távon pedig várhatóan itthon is jelentősen erősödik a napelemek, energiatárolók, elektromos autók és hőszivattyúk iránti érdeklődés. Az alacsonyabb termelési és üzemeltetési költségek mellett a tiszta, elektromos technológiák vonzerejét az olaj- és gázellátás jövőjével kapcsolatos bizonytalanságok közepette az is növeli, hogy alkalmazásuk lehetővé teszi a központosított energiarendszertől való kisebb-nagyobb arányú függetlenedést is. A viszonylag jelentős beruházási költségek miatt a pénzügyi és szabályozási támogatások ma még elengedhetetlen az új technológiák szélesebb körű elterjedéséhez, de a fosszilis importfüggőség ezáltal lehetséges mérséklése nemzetgazdasági érdek is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×