Infostart.hu
eur:
389.1
usd:
335.93
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
ST PETERSBURG, RUSSIA - JUNE 12, 2021: Fans watch a live stream of the UEFA Euro 2020 Group B match between Belgium and Russia in the Football Village in Konyushennaya Square, a venue of the UEFA Festival in St Petersburg. Stanislav Krasilnikov/TASS (Photo by Stanislav Krasilnikov\TASS via Getty Images)
Nyitókép: Stanislav Krasilnikov / TASS / Getty Images

Szigorú korlátozásokat vezettek be a labdarúgó-Eb egyik helyszínén

A koronavírus-járvány terjedése miatt léptek a helyi hatóságok Szentpéterváron.

A torna első hétvégéje után, hétfőn, a városvezetés közölte: megtiltották a 3000 fő feletti tömegrendezvényeket.

A világ legészakabbra fekvő többmilliós városában szombaton több ezren kísérték figyelemmel óriáskivetítőkön az oroszok belgák elleni csoportmérkőzését (0-3), a folytatásban azonban csak korlátozott számban lesz lehetőség a közös szurkolásra, ráadásul csütörtöktől a szurkolói zónákban nem árusíthatnak ételt, csak italt.

Az orosz válogatott szerdán fogadja a finneket Szentpéterváron, majd jövő hétfőn Koppenhágában zárja a csoportkört a dánok ellen.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat
Aréna

Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat

Az Egyesült Államok és Izrael támadása új szintre emelte a közel-keleti konfliktust: a csapások az iráni katonai vezetést és az atomprogram kulcspontjait célozták, miközben Irán rakétákkal és drónokkal válaszol a térség több országában. Resperger István ezredes, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az amerikai tervezés logikájáról, a légicsapások céljáról, az aszimmetrikus válaszokról és a konfliktus lehetséges kimeneteleiről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×