Infostart.hu
eur:
363.8
usd:
318.89
bux:
143601.91
2026. július 22. szerda Magdolna
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Osztrák Nagydíjának második szabadedzésén a spielbergi pályán 2022. július 9-én. A futamot július 10-én rendezik.
Nyitókép: MTI/AP/Matthias Schrader

Verstappen nyerte a sprintfutamot Ausztriában

Nagyot harcolt egymással a két Ferrari, valamint Hamilton és Mick Schumacher.

A világbajnoki címvédő és az összetettben éllovas Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte meg a Forma-1-es Osztrák Nagydíj szombati sprintfutamát, ezzel megőrizte az első rajtkockát a vasárnapi viadalra.

A 24 éves Verstappen a 23 körös szombati száguldáson rajt-cél győzelmet aratott, közvetlen riválisai sem tudták veszélyeztetni sikerét, és ezzel a vb-pontversenyben is növelte előnyét. A holland címvédő mögött Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája ért célba másodikként, a másik Ferrarit vezető Carlos Sainz Jr. pedig harmadik lett.

A vasárnapi futamon így Verstappen és Leclerc rajtolhat az első sorból, mögülük Sainz és George Russell (Mercedes) startol a harmadik és negyedik helyről.

A rajtot Verstappen jól kapta el, de előbb a mellőle startoló Leclerc, majd a harmadik pozícióból induló Sainz szorongatta. A holland címvédő jól védekezett és az élen maradt, Sainz viszont megelőzte Leclerc-t, de azonnal el is veszítette a pozíciót, monacói csapattársa ugyanis visszavette azt tőle. Felvezető körből kettőt kellett teljesítenie a mezőnynek, előbb ugyanis Fernando Alonso (Alpine) el sem tudott indulni a bemelegítő körre, majd Csou Kuan-jü Alfa Romeójával volt gond, de a kínai pilóta a boxutcából végül a mezőny után eredhetett.

Verstappen az élen zavartalanul építgethette az előnyét, miközben mögötte öldöklő küzdelem kezdődött a két Ferrari-versenyző, Leclerc és Sainz között. Valamivel hátrébb szintén izgalmas csaták alakultak ki, a 13. helyről startoló Sergio Pérez (Red Bull) 13 kör után már ötödik volt, a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton (Mercedes) pedig a kilencedik pozícióján szeretett volna javítani, és ennek érdekében kitartóan üldözte az előtte száguldókat.

Verstappen végül magabiztosan versenyezve haladt át elsőként a célvonalon, őt sorrendben Leclerc, Sainz, valamint Russell, Pérez és a 100. Forma-1-es nagydíjára készülő Esteban Ocon (Alpine) követte. Hamilton egy helyet javított, s nyolcadik lett.

A rövidtávú viadal első nyolc helyezettje világbajnoki pontokat is gyűjtött, a győztes 8, a második 7, a harmadik 6, a többiek pedig sorrendben 5, 4, 3, 2 és 1 pontot szereztek.

A 71 körös Osztrák Nagydíj vasárnap 15 órakor kezdődik a spielbergi Red Bull Ringen.

A vasárnapi futam rajtsorrendje:

1. sor:

Max Verstappen (holland, Red Bull)

Charles Leclerc (monacói, Ferrari)

2. sor:

Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari)

George Russell (brit, Mercedes)

3. sor:

Sergio Pérez (mexikói, Red Bull)

Esteban Ocon (francia, Alpine)

4. sor:

Kevin Magnussen (dán, Haas)

Lewis Hamilton (brit, Mercedes)

5. sor:

Mick Schumacher (német, Haas)

Valtteri Bottas (finn, Alfa Romeo)

6. sor:

Lando Norris (brit, McLaren)

Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren)

7. sor:

Lance Stroll (kanadai, Aston Martin)

Csou Kuan-jü (kínai, Alfa Romeo)

8. sor:

Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri)

Alexander Albon (thaiföldi, Williams)

9. sor:

Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri)

Nicholas Latifi (kanadai, Williams)

10. sor:

Sebastian Vettel (német, Aston Martin)

Fernando Alonso (spanyol, Alpine)

Címlapról ajánljuk
Lemond a legfőbb ügyész

Lemond a legfőbb ügyész

Közleményt adott ki Nagy Gábor Bálint szerda kora délután, ebben nyilkatozott az okokról. Augusztus 25-ével távozik hivatalából.

Karácsony Gergely: kész az M3-as metró hosszabbítási terve

Az ország legnagyobb forgalmú közlekedési vonala, a 3-as metró Káposztásmegyerig történő meghosszabbítására vonatkozó tervek készen állnak – közölte Karácsony Gergely főpolgármester, reagálva Magyar Péter kormányfő és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter közös sajtótájékoztatóján elhangzottakra.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Egyre nagyobb nyomás alatt az euró, amikor jön az EKB kamatdöntése

Egyre nagyobb nyomás alatt az euró, amikor jön az EKB kamatdöntése

Egyre durvább összecsapások, szélesedő tengeri blokád és gyorsan emelkedő olajárak uralják a híreket a közel-keleti háborúval kapcsolatban. Mindez azt jelenti, hogy európai befektetőként nemcsak a nyersanyaghiányra és a romló gazdasági kilátásokra kell gondolnunk, hanem jegybanki kamatemelésre is, amely még tovább ronthatja a részvény-és kötvénypiaci kilátásokat. A nagy jegybankok közül ezúttal először az Európai Központi Bank (EKB) emelt kamatot júniusban, most pedig eldőlhet, hogy az iráni helyzet eszkalálódása csak egy újabb epizód lesz a piacokon vagy egy nagyobb fordulat előszele.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×