Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Dárdai Pál, a Hertha BSC vezetőedzője egyik játékosát, a csereként beálló Kevin-Prince Boatenget (k) instruálja csapatának a VfL Bochum ellen a német első osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott 2021. szeptember 12-i mérkőzésén Bochumban.
Nyitókép: MTI/EPA/Friedemann Vogel

Hertha-sportigazgató a 0–6 után: csak Dárdai Pálon múlik, meddig marad

Fredi Bobic azt mondta a RB Leipzigtől elszenvedett súlyos vereség után, hogy "együtt kezdjük az idényt, és együtt is csináljuk végig".

Fredi Bobic, a Hertha BSC sportigazgatója nem zárta ki, hogy hosszú ideig Dárdai Pál lesz a labdarúgócsapat vezetőedzője, ha szállítja a megfelelő eredményeket.

"Neki is elmondtam már és most nyilvánosan is elmondom: csak rajta múlik, milyen hosszú ideig lesz vezetőedző. Ez akár tíz év is lehet – mondta a 49 éves sportvezető a Kickernek. – Ez végül is azon múlik, hogy valaki milyen munkát végez."

Bobic szerint a magyar szakember egy stabil szezonban is a megfelelő ember a posztra.

"Már csak azért is, mert kiérdemelte azzal, hogy nagyon nehéz helyzetben megmentette a csapatot a kieséstől. Nyugalmat és folytonosságot szeretnénk. Azt mondtuk:

együtt kezdjük az idényt, és együtt is csináljuk végig"

– fogalmazott.

A Hertha elvesztette első három bajnokiját a mostani szezonban, utána azonban megverte az újonc Bochumot és Fürthöt. Szombaton aztán jött az RB Leipzig otthonában elszenvedett 6–0-s vereség.

"Lipcsében világosan látszott, hogy még nem vagyunk olyan stabilak, mint reméltük. Ezen intenzíven kell dolgoznunk" – mondta a sportigazgató.

A berlini együttes hat forduló után a 12. helyen áll a Bundesliga tabelláján.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×