Magyarországon 2013 óta választható tantárgy és a magyar nemzeti alaptanterv része a sakk. A Sakkpalota és Sakkjátszótér program a világon mindenhol ismert, de Polgár Judit karrierje is jó hívószó, a kettő egyvelegéből bontakozott ki 2016-ban egy együttműködés egy kínai cég és minden idők legjobb női sakkozója között, így most már Kínában is megismerkedhetnek a programmal a gyermekek.
A Sakkjátszótér és Sakkpalota nemcsak óvodás és iskolás korú gyermekeknek szól, hanem pedagógusoknak is, s most bevezetik Kínában - mondta Polgár Judit.
"A cég nagyon lelkes és elszánt, mindent megtesz azért, hogy Kínában is egyre népszerűbb legyen a program, szeptembertől bekerül az oktatási és saját intézményeikbe is"
- tette hozzá.
A tanulást segíti a sakk
Magyarországon már 2013 óta ismert a módszer, így van némi tapasztalat. A gyermekek nagyon aktívak, kreatívak és lelkesek, nem különben a pedagógusok, akik szintén nagyon élvezik az órákat - mesélte Polgár Judit.
Az egésznek az a lényege, hogy pedagógiával keverve, de a sakktáblán történik a játék. Nagyon játékosan és kreatívan, végtelen lehetőségekkel rendelkezik a program - tette hozzá.
"Nem az a lényeg, hogy a gyerekek sakkbajnokok legyenek, és kupát nyerjenek, hanem az, hogy
olyan gondolkodásmódot sajátítsanak el, ahol örömmel, de nagyon aktívan és sok önbizalomnövelő játékkal tudnak fejlődni
- legyen ez írás, koordináció, mozgás, csapatmunka, felelősségvállalás, döntéshozatal, logikus gondolkodás, kombinációs képesség - amit kicsiként, de később felnőttként is tudnak hasznosítani. A legjobb visszajelzés, hogy akik használják, azok jól érzik magukat, miközben fejlődnek" - mesélte Polgár Judit.