A tanulmány szerint a milliárdosok száma 2021-ben érte el az eddigi rekordot, és azóta a számuk állandó, a 121 százalékos vagyonnövekedés pedig elsősorban a szupergazdagokat gyarapította.
2024 áprilisában a milliárdosok száma világszerte 2682 volt, mintegy ötven százaékkal több, mint 2015 márciusában. Az összvagyonuk közben 14 billió dollárra (13,3 billió euró) emelkedett. Az összeg háromszorosa Németország éves gazdasági teljesítményének.
Az adatok szerint Kínában például 2020-ig meredeken emelkedett ez a szám, uténa azonban csökkenni kezdett. Csak 2023-ról 2024-re a kínai szupergazdagok száma 18 százalékkal 427-re esett vissza. A tanulmány készítői mindezt az államfő, Hszi Csin-ping azon intézkedéseivel magyarázták, amelyek a növekvő egyenlőtlenségek mérséklését, továbbá a szigorú szabályozási környezet megteremtését célozták.
A legnagyobb méretű vagyonnövekedéssel a technológia területének milliárdosai büszkélkedhettek.
Vagyonuk 2015 és 2024 között megháromszorozódott, elérve a 2,4 billió dollárt. AZ UBS szerint az emelkedés többi között a generatív mesterséges intelligencia, a kiberbiztonság, a fintech, a 3D nyomtatás és a robotika területét érintette.
A tanulmány szerint miközben csökkent a milliárdosok száma Ausztriában, Németországban 117-re, Svájcban pedig 85-re emelkedett. Az alpesi ország profitált a milliárdosok "beáramlásából", ők ugyanis az adózási szabályok különbözősége miatt is előszeretettel költöznek. A milliárdosok költözésében ugyanakkor nagy szerepet játszik a politikai stabilitás is.
A svájci bank a milliárdosok körében végzett felmérése szerint a megkérdezett milliárdosok 40 százaléka az elkövetkező egy évben többet kíván ingatlanokba és részvényekbe befektetni a vezető ipari országokban. Ugyancsak negyven százalék az általuk biztonságosabbnak tartott aranyat és más nemesfémeket részesíti előnyben.