eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
JAS-39 Gripen típusú vadászgépek a típus hadrendbe állításának tizedik évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen a kecskeméti repülőbázison 2016. március 4-én.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

A SAAB repülőipari fejlesztőintézetet tervez létrehozni Magyarországon - jelentette be a honvédelmi miniszter

Szalay-Bobrovniczky Kristóf Svédországban szándéknyilatkozatot írt alá arról, hogy a mostaninál szorosabb együttműködés jön létre Magyarország és a SAAB, svéd vállalat között.

Magyarországnak mint a NATO elkötelezett tagjának alapvető érdeke a szoros stratégiai, védelmi együttműködés a Saabbal. A svéd vállalattal folytatott tárgyalásoknak köszönhetően a meglévő haditechnikai együttműködésen túl katonai képességeink közös fejlesztése is erősíti mindkét ország biztonságát - mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Honvédelmi Minisztérium (HM) csütörtöki közleménye szerint.

A tárca tájékoztatása szerint a miniszter a vállalat linköpingi gyárban, ahol bemutatták a Saab legújabb technológiai fejlesztéseit, úgy fogalmazott: "Célunk, hogy a Saabbal ne kizárólag Gripen-alkalmazóként, hanem kutatás-fejlesztési együttműködőként is hosszú távú és eredményes kapcsolatunk legyen". A HM tájékoztatása szerint a honvédelmi miniszter szándéknyilatkozatot írt alá Micael Johanssonnal, a Saab vezérigazgatójával, amelynek értelmében kiterjedt,

a mostaninál szorosabb együttműködés jön létre Magyarország és a svéd vállalat között.

A közleményben idézték a honvédelmi minisztert, aki arról is szólt: "Örömünkre szolgál, hogy a Saab magyarországi bázissal repülőipari fejlesztőintézetet tervez létrehozni, amely a VIKI-vel, a Védelmi Innovációs Kutatóintézettel megkezdett munkát folytatva a virtuális valóság, a mesterséges intelligencia, a 3D-s nyomtatás és új anyagtechnológiai területeire kíván fókuszálni." Hozzátette: az együttműködés elmélyítése kiemelt védelmi innovációs lehetőségeket biztosíthat a magyar kkv-k és védelmi innovációs vállalatok számára.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf hangsúlyozta, hogy Magyarország a svéd Saabot kulcsfontosságú partnernek tekinti a Magyar Honvédség modernizációs programjában,

és emlékeztett arra, hogy csaknem két évtizede védik Gripenek a magyar, több szomszéd ország - Szlovákia, Szlovénia, Horvátország -, illetve három évente a balti államok légterét. 2025-ben negyedik alkalommal fogják a magyar Gripenek ezt a feladatot ellátni, jelentősen hozzájárulva a magyar emberek, valamint a NATO és az EU biztonságához - idézte a minisztert a tárca közleménye.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×