Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Az ukrán elnöki sajtóiroda által közreadott kép Valerij Zaluzsnijről, az ukrán fegyveres erők főparancsnokáról, amint a himnuszt hallgatja az alkotmány napjáról emegemlékező kijevi parlamenti ülésen 2023. június 28-án.
Nyitókép: MTI/AP/Ukrán elnöki sajtóiroda

Ismét élesen bírálta Volodimir Zelenszkijt az ukrán vezérkari főnök

A régiós sorozási irodák vezetőinek menesztése miatt alakult ki komoly nézeteltérés közöttük.

Egyre feszültebbé válik a viszony Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Valerij Zaluzsnij között. Az ukrán vezérkari főnök legutóbb a régiós sorozási irodák vezetőinek elbocsátása miatt bírálta élesen az államfőt – írja a Portfolio a Sky News értesülése alapján.

Valerij Zaluzsnij nem először kritizálja az ukrán elnököt, korábban azért szólalt fel ellene egy interjúban, mert szerinte nem ért el átütő sikert az ukrán ellentámadás a fronton, sőt meglátása szerint patthelyzet alakult ki az ukrán fél szemszögéből a háborúban.

A vezérkari főnök közölte: nem érti, miért kellett megválni a régiós sorozóirodai vezetőktől, ugyanis szerinte mindannyian profin végezték munkájukat. Volodimir Zelenszkij azután döntött az érintettek menesztése mellett még a nyáron, hogy

széles körű visszaélésekre derült fény a tevékenységükkel kapcsolatban.

Nagy figyelem övezi, hogy miként alakul a jövőben Volodimir Zelenszkij és Valerij Zaluzsnij kapcsolata, ugyanis mindketten nagyon népszerűek az ukrán társadalom körében, sőt egyes felmérések szerint a vezérkari főnök kedveltebb személyiség az ország első emberénél.

Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Tavaly 27 országban több mint hatvan vulkán tört ki, ami átlagosnak mondható szám, ugyanakkor több váratlan természeti jelenség is történt – mondta az InfoRádióban a HUN-REN ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője. A geológus szerint idén is várhatók nagy kitörések, a következő hónapokban pedig érdemes lesz odafigyelni Indonéziára, ahol egyes alvó tűzhányók felébredése akár nagyon komoly gondokat is okozhat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×