eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 15. szombat Georgina, Kolos
Golyó által kilyukasztott katonai sisak a törmelék között egy kijevi utcán 2022. február 26-én. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását a Donyec-medencében, leszögezve, hogy Oroszország tervei között nem szerepel Ukrajna megszállása, ugyanakkor törekedni fog az ország demilitarizálására. Az orosz erők mindazonáltal Ukrajna más térségei, így a főváros ellen is hadműveletet folytatnak, és támadást indítottak a Moszkva-barát szakadárok is az általuk ellenőrzött kelet-ukrajnai területeken. Az ukrán vezetés hadiállapotot vezetett be. A felek halálos áldozatokról és sebesültekről is beszámoltak. A nemzetközi közösség sorra jelent be büntetőintézkedéseket Moszkva ellen.
Nyitókép: MTI/AP/Efrem Lukackij

Iszonyú veszteségeket szenvedhetett el a híres orosz elitalakulat

Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma vasárnapi hírszerzési jelentése ezúttal az elit orosz légideszant alakulat (VDV) állományának állapotával foglalkozott.

A bejegyzés a légideszantosok augusztus 2-i napja kapcsán készült, melynek kapcsán a jelentésben a britek megjegyzik, hogy napjainkig nem tisztázott azon elit VDV-s katonák száma, akik életüket vesztették a másfél éve dúló háború során.

Felidézik: egy videóüzenetben a VDV parancsnoka, Mihail Teplinszki tábornok elmondta: 8500 olyan deszantosról tud, akik megsérültek a "különleges katonai művelet" során, de később visszatértek a frontvonalra, vagy el sem hagyták azt. A videót nem sokkal a közzététel után törölték a védelmi minisztérium csatornáiról - írta a Portfolio a Twitter-bejegyzést idézve.

A tábornok azt nem közölte, hogy hány katona vesztette életét a háború során, vagy hányan sérültek meg olyan súlyosan, hogy később nem tudták újra a frontra küldeni őket, de az általa közölt 8500 fős szám erősíti azt az elképzelést, hogy az eredetileg 30 ezres alakulat minden második katonája meghalt, vagy megsérült a konfliktus alatt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: más ajánlat is kell, nem elég csak Ukrajna ügyében megállapodni a háború lezárásához

A miniszterelnök a napokban Dubajban részt vett az első Tucker Carlson csúcstalálkozón, ahol interjút adott az amerikai jobboldali véleményvezérnek. Téma volt az ukrajnai háború és az is, miként lehet szerinte lezárni. Szó volt a migrációról, az EU és az Egyesült Államok viszonyáról, Donald Trump intézkedéseinek hatásáról, az uniós gazdasági problémákról és arról, hogy Orbán Viktor szerint 3-4 év múlva vége lehet az EU-nak, ha nem alkalmaz drámaian más stratégiát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Trükközhetnek az oroszok a béketárgyaláson, egy fontos kérdésben máris nem sikerült megegyezni - Híreink a orosz-ukrán háborúról szombaton

Trükközhetnek az oroszok a béketárgyaláson, egy fontos kérdésben máris nem sikerült megegyezni - Híreink a orosz-ukrán háborúról szombaton

Megtörténtek az első egyeztetések a müncheni biztonsági konferencián az Egyesült Államok és Ukrajna között a háború lezárásáról, jelentős előrelépésről egyelőre nincs szó. Ukrajna továbbra sem hajlandó elismerni a megszállt területek orosz fennhatóságát, Volodimir Zelenszkij elnök pedig az amerikai támogatás elvesztése miatt aggódik. Az ukrán elnök és az amerikai alelnök közötti tárgyalások nem hoztak áttörést a kritikus ásványi anyagokkal kapcsolatos megállapodás ügyében, amely kulcsfontosságú lehet Ukrajna számára az amerikai támogatás biztosításához. Zelenszkij szerint az Putyin célja a tűzszüneti megállapodással, hogy ennek köszönhetően időt nyerjen és átcsoportosíthassa az orosz erőket. A frontvonalakon állítólag enyhült a nyomás Pokrovszk városon, viszont a térségben több kisfalut is elfoglaltak az orosz erők. Tegnap dróntámadás érte a csernobili atomerőművet, a sugárzásveszély szerencsére nem nőtt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz ukrán háború szombati fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. február 15. 09:48
×
×
×
×