eur:
409.43
usd:
374.83
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Ovda, 2103. november 25.Az izraeli légierő egyik izraeli F-15-ös gépe felszáll az ovdai légibázisról a dél-izraeli Negev-sivatagban tartott kéthetes izraeli-amerikai-görög-olasz közös hadgyakorlaton 2013. november 25-én.  (MTI/EPA/Oliver Weiken)
Nyitókép: MTI/EPA/Oliver Weiken

Izrael megtámadta a damaszkuszi repülőteret

Izraeli rakétacsapás bénította meg hétfőn hajnalban a szíriai főváros nemzetközi repülőterének működését. A támadás a szíriai hadsereg közleménye szerint két katonát megölt és többet megsebesített.

Hét hónap alatt ez volt a második támadás, amely miatt leállt a damaszkuszi nemzetközi repülőtér működése. A rakétatámadás a környéken anyagi károkat is okozott - számolt be róla a szíriai hadsereg, amely további részletekkel nem szolgált.

Az utóbbi időben Izrael fokozta támadásait a damaszkuszi kormány ellenőrzése alatt lévő repülőterek ellen, hogy megzavarja Irán ellátási útvonalait, amelyeken keresztül fegyverekkel látja el szíriai és libanoni szövetségeseit, köztük a Hezbollah radikális síita szervezetet.

Egy ellenzéki háborús megfigyelő jelentése szerint

az izraeli rakéták a repülőtér közelében egy Damaszkusztól délre lévő fegyverraktárra is lesújtottak.

A brit székhelyű Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja szerint a rakétacsapásnak négy halálos áldozata volt.

Izrael nem adott ki közleményt a történtekről.

Damaszkusz nemzetközi repülőterét júniusban érte legutóbb izraeli légicsapás, ami komoly károkat okozott az infrastruktúrában és a kifutópályákban. A légikikötőt két héttel később, a javítások után tudták ismét megnyitni.

Szeptemberben Aleppó nemzetközi repülőterének működését bénította meg napokra egy légicsapás.

2011 óta, a szíriai polgárháború kitörését követően Izrael több száz légicsapást hajtott végre a szíriai hadsereg, az Irán-barát fegyveres erők, és Hezbollah állásai ellen az északi szomszédságában fekvő országban.

Izrael csak nagyon ritkán közöl konkrét információkat az általa végrehajtott katonai műveletekről. Azt azonban hangsúlyozta: nem fogja hagyni, hogy Irán az izraeli határig terjessze ki befolyási övezetét.

Címlapról ajánljuk

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×