Infostart.hu
eur:
361.92
usd:
307.12
bux:
136386.25
2026. április 20. hétfő Tivadar
nyár napsütés szalmakalap nyugdíjasok nyaralás időjárás
Nyitókép: Pixabay

Nyugdíjasok panasza - kevés volt az emelés?

Az ígért inflációkövető nyugdíjemelés az idén elmarad - hangzott el egy internetes beszélgetésben. Karácsony Mihály, az ún. Nyugdíjas parlament elnöke szerint csaknem 20 százalék lesz az infláció idén, és ezért úgy véli, kevés a novemberi 3,1 százalékos pótlólagos emelés.

Karácsony Mihály, az úgynevezett Nyugdíjas Parlament elnöke szerint 19,5 százalék a reálisan várható infláció 2023-ban. A piacesprofit.hu videójában több inflációs példát is említ. Az egyik, hogy a külföldről behozott áru esetén lebontott csomagolóanyagra korábban 57 forint/kg termékdíjat fizettünk, és az új szabályozás szerint 219 forint/kg EPR-díj-fizetési kötelezettség keletkezik ezen anyagféleségre.

Farkas András a Nyugdíjguru News szerkesztőjének számításai szerint 19,1 százalék lesz az idei nyugdíjas áremelkedések mértéke és nem a kabinet által figyelembe vett 18,5 százalék.

Úgy látja, tavaly is ez történt amikor 14 százalékkal növelték a nyugdíjakat, míg az idén a Központi Statisztikai Hivatal által februárban közölt hivatalos áremelkedés 15,2 százalék volt 2022-ben. Szerinte várhatóan

a tavalyi több mint 1 százalékos bukás után, az idén újra, több mint 1 százalékot veszítenek reálértékükből a magyar nyugdíjak.

Karácsony Mihály a legnagyobb problémának azt látja, hogy a megtermelt nemzeti jövedelemből az ország egyre kevesebbet költ nyugdíjakra. Ez most mindössze 7 százalék. Ausztriában ez a szám 15,8 százalék. Farkas András elmondta, Európában az átlagbérek 60 százalékát kapják meg általában a nyugdíjasok. Nálunk ez az arány most 52 százalék.

Címlapról ajánljuk
Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

Aggódik, de nyugtat is a német kancellár az energiaválság kapcsán

A közel-keleti háború okozta energiaválság Németországot is sújtja. Friedrich Merz kancellár azon a véleményen van, hogy a helyzet stabil. A jövő azonban kiszámíthatatlan, ezért összehívja a Nemzetbiztonsági Tanácsot.

Magyar Péter bejelentette hét Tisza-miniszter nevét és több új minisztérium létesítését, határidőt szabott a közjogi méltóságoknak

Megtartotta első frakcióülését a Tisza Párt. Ezután Magyar Péter bejelentette jövendő kormánya tagjai közül hét miniszter nevét is. Szó esett a leendő minisztériumokról és a politikai kultúra megváltoztatásáról is. Határidőt szabott a közjogi méltóságok távozására és elmondta, mi a terv a háborús veszélyhelyzet meghosszabbításával.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×