eur:
402.11
usd:
371.41
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Gerendai Károly főszervező köszöntőt mond a rendezvényre meghívott külföldi nagykövetek, diplomaták fogadásán a Fidelio Színház- és Táncsátorban a 25. Sziget fesztivál első napján, 2017. augusztus 11-én.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Gerendai Károly négy éttermének 25 millióval nő a havi rezsije

A vállalkozó elárulta azt is a Forbes Money Summiton, hogy mit csinált a Sziget eladásából rá eső hatmilliárd forinttal.

„Összesen 25 millió forinttal több rezsiköltséget kell majd fizetnünk havonta a négy budapesti étteremnél” – idézi a Forbes Money Summit rendezvényen Gerendai Károly által mondottakat a forbes.hu.

A beszélgetés elején a vállalkozó elmondta, elharmadolta a Sziget eladása után kapott összeget (a cég 70 százalékának eladásából a rá eső rész 6 milliárd forint).

  • „Egyharmadát vagyonkezelőkre hagytam, azzal nem foglalkozom.
  • Másik részét a családi dolgok rendezésére költöttük,
  • a maradék harmadból pedig új dolgokba akartam fektetni.”

Az éttermei kapcsán az mondta, „egy olyan modellben, ahol minden költség felfelé megy, a bevétel meg lefelé, az nem jó”.

A tavalyi év második fele és az idei év alapján azt látják, hogy kezdenek visszatérni a külföldi vendégek. A betérők nagy része náluk turista, ez a Covid alatt hátrány volt a lezárt határok miatt, most viszont előny, mert

a hazai vásárlóerő csökken, ezt már látják a számaikban.

„Összesen 25 millió forinttal több rezsiköltséget kell majd fizetnünk havonta a négy budapesti étteremnél. (..) Nem gondolom, hogy normális helyzetnek tekinthető, hogy csak akkor tud túlélni egy étterem, ha a tulajnak mellette van más vállalkozása is” – mondta Gerendai Károly.

Arról is beszélt, hogy lehet-e még az életében egy újabb „Sziget”:

„A nagy dobás egy ember életében csak egyszer jön össze,

nagyon ritkán kétszer.”


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×