eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Felszáll a Wizz Air diszkont légitársaság első járata a Liszt Ferenc-repülőtérről Kazahsztán fővárosába, Asztanába 2017. június 8-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Szerződésbe ütközne egy újabb repülőtér Budapest közelében

Idegenforgalmi szakértők szerint utópisztikus ötlet vidékre vinni a fapados légitársaságok gépeit, Budapest vonzereje épp az, hogy közel van a belváros.

Bajba kerülhet a budapesti turizmus és elveszítheti régiós versenytársaival szembeni pozícióját, ha vidékre küldi a fapados gépeket - olvasható a keddi Világgazdaság több szakértői nyilatkozatot felvonultató írásában.

Ismert, Tarlós István főpolgármester a múlt héten az InfoRádió Aréna című műsorában közölte, a személyszállító gépek repülését éjszakára (éjfél és hajnali 5 óra között) betiltaná. Azt is elmondta, hatóságilag rendszeresen mérnék a zajterhelést, illetve a fapados és a teherszállító repülőgépek egy része vidékre távozhatna Ferihegyről.

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke, Flesch Tamás szerint meglepő ez a döntés, hisz Budapest vonzereje, hogy a repülőtérről fél órán belül a városban lehet lenni,

a városlátogató turizmus márpedig a magyar fővárosba repülők felét kiadja, ráadásul a jelenlegi közlekedési infrastruktúra mellett utópisztikus Ferihegyről bárhová elvinni a fapadosokat.

Úgy véli, több oldalról meg kell vizsgálni, hogy honnan mennyi idő alatt és mennyiért lehet Budapestet elérni, de a plusz 40-50 perces utazás biztosan vendégszámcsökkenéshez vezet.

Kálmán István, a Magyar Beutaztatók Szövetségének (Mabeusz) alelnöke szerint

a budapestieknek többet kéne tudniuk a turizmus pozitív hozadékáról,

elég csak az idegenforgalmi adóra és az áfára gondolni. Úgy véli, sehol nincsen túl sok turista, a bulinegyed problémáit is orvosolni lehet. Flesch Tamással egyetértve azt mondta, "ha 20-30 perc alatt nem jut el a turista a repülőtérről a belvárosba, nem fog ideutazni", Kecskemét például nem opció.

Tarlós István ezzel kapcsolatban az Echo TV-nek nyilatkozva hétfő este elmondta, távlati terv még egy repülőtér építése, ami besegíthetne a túlterhelt ferihegyi reptérnek. Ismert, 2006-ban a privatizációs szerződésben azt vállalta az akkori kormány, hogy 100 kilométeres körben nem épül újabb nemzetközi repülőtér. Ezzel kapcsolatban Tarlós István elmondta: szerződéseket lehet módosítani, "annak idején elég furcsa szerződéssel adtak túl ezen a repülőtéren is".

Tarlós István főpolgármester az InfoRádió Aréna című műsorának vendége volt február közepén. Tekintse meg az adást!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×