eur:
393.92
usd:
368.24
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk

Rendőrök védik az oroszlánölő fogorvost

Rendőri védelem mellett vette fel újra a munkát kedden Walter Palmer amerikai fogorvos, aki hat hétig kerülte a nyilvánosságot, miután világméretű felháborodást váltott ki, hogy vitatott körülmények között elejtette Zimbabwe ikonikus oroszlánját, a koromfekete sörényéről híres Cecilt.

Az 55 éves férfi újságírók népes és tüntetők maroknyi csoportjának jelenlétében, rendőrök és biztonsági kamera védelme alatt lépett be a minnesotai Bloomingtonban lévő, River Bluff nevű fogorvosi rendelőjébe.

A rendelőnél mintegy fél tucat állatvédő követelte, hogy adják ki Zimbabwénak az afrikai országban orvvadászattal vádolt fogorvost. A kiabáló demonstrálók gyilkosnak nevezték Palmert, és követelték azt is, hogy hagyja el városát. A fogorvost a rendelő bejáratánál falragaszok fogadták, amelyeken arra szólították fel, hogy a jövőben a veszélyeztetett állatok javára adakozzon pénzéből, "amelyből szemlátomást rengeteg van neki".

Palmer nem válaszolt az őt faggató riporterek kérdéseire, a rendőrök pedig csak addig maradtak rendelőnél, amíg az utolsó újságíró is távozott. A helyi rendőrőrsön azt mondták, nem gondolják, hogy az állatvédők első számú közellenségévé vált fogorvosra bármiféle veszély leselkedne. Zimbabwéban júliusban azt közölték, hogy kérték Palmer "mint külföldi orvvadász" kiadatását, az ügyben azonban mindeddig nem történt újabb fejlemény, a vadásztatás jól jövedelmező üzletét féltve a hararei kormány szemlátomást nem forszírozza a kiadatását, nem történt meg a kiadatási kérelem előfeltételének számító vádemelés sem.

A zimbabwei Hwangei Nemzeti Park büszkeségét íjjal elejtő Palmer egy hétvégi interjúban igyekezett tisztázni a júliusi vadászat részleteit és hangot adott feldúltságának a hozzá közel állókkal szembeni állítólagos gyűlölködés miatt.

Az AP hírügynökségnek és a minneapolisi Star Tribune című lapnak adott interjújában a gazdag amerikai fogorvos elismételte korábbi kijelentését, amely szerint törvényesen járt el és megdöbbent, amikor kiderült, hogy Zimbabwe egyik értékes állatát ölte meg. "Ha tudtam volna, hogy ennek az oroszlánnak neve van és fontos az ország vagy egy tanulmány számára, akkor nem terítettem volna le" - fogalmazott Palmer.

A vasárnap megjelent interjúban elmondta, "mélyen lesújtja", hogy kellemetlenséget okozott az alkalmazottainak. Palmer szerint különösen a felesége és felnőtt lánya szenvedte meg az elmúlt időszakot, mindketten fenyegetve érezték magukat. Azt nem volt hajlandó elárulni, hogy hol töltötte az elmúlt hat hetet és milyen biztonsági intézkedéseket tett saját nyugalma érdekében.

Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×