eur:
413.99
usd:
396.53
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória

Kétkulcsossá tenné a társasági adót az LMP

Rendkívül igazságtalannak tartják - folytatta -, hogy míg a munkából és bérből élőktől 41 százalékot von el az állam, addig a multinacionális és hazai nagyvállalatok mindössze 9 százalékos társasági adót fizetnek.

Az LMP a társasági adókulcs módosítását kezdeményezi, ismét kétkulcsossá tennék a társasági adót - közölte Bakos Bernadett, a párt országgyűlési képviselője szombati sajtótájékoztatóján.

Hozzátette: erre azért van szükség, mert a 2023-as költségvetési törvényhez benyújtott számos módosító javaslatukat a kormány elutasította. Pedig olyan javaslatokat tettek, amelyek kifejezetten a magyar emberek érdekét védenék a multinacionális vállalatokkal szemben.

Rendkívül igazságtalannak tartják - folytatta -, hogy míg a munkából és bérből élőktől 41 százalékot von el az állam, addig a multinacionális és hazai nagyvállalatok mindössze 9 százalékos társasági adót fizetnek. Ráadásul a különféle kedvezmények miatt ezt a 9 százalékot nem is mindig fizetik meg - mutatott rá. Példaként említette, hogy a Bonafarm csoport alig 1 százalékot, a kecskeméti Mercedes pedig mindössze 6 százalékot fizetett be 2021-ben.

A Fidesz "neoliberális és nagytőkepárti politikájával" szemben a magyar emberek, a magyar családok támogatására lenne szükség, mert ezeket a befizetett adókat a közös ügyekre, az oktatásra, a közlekedésre vagy az egészségügyre fordítják - mondta. Ezért is várják, hogy a kormány belássa: az embereket nem lehet tovább terhelni. Ezzel szemben az LMP szerint a nagy cégeket kellene jobban megadóztatni.

Azt javasolják, hogy az évi 500 millió forintos profitig maradjon a 9 százalékos kulcs, az ezt meghaladó rész pedig 25 százalékkal adózzon - ismertette.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×