eur:
392.83
usd:
366.53
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk
Hadházy Ákos, az LMP társelnöke az ellenzéki tárgyalásokról tartott sajtótájékoztatón a Képviselői Irodaház előtt 2018. március 20-án.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Hadházy Ákos nem adja vissza mandátumát

Schiffer András és Sallai Róbert Benedek után újabb emblematikus politikus távozik a Lehet Más a Politikából: Hadházy Ákos közölte, hogy kilép a pártból. Az ellenzéki képviselő nem adja vissza mandátumát, és bízik abban, hogy független képviselőként is eredményes munkát tud végezni.

A pártvezetés kérése ellenére nem adja vissza mandátumát a Lehet Más a Politikának a pártból kilépő Hadházy Ákos. Az ellenzéki politikus az InfoRádiónak azzal érvelt, hogy megdolgozott a parlamenti munkájáért.

„Ez a felvetés hitelesebb lenne, ha annak idején Demeter Mártát is felszólították volna, hogy adja vissza a mandátumát az MSZP-nek. Ettől függetlenül ez egy legitim felvetés. Azt remélem, hogy tettem annyit a hazáért és az LMP-ért, hogy talán egy képviselőnyi helyet az én munkámnak köszönhetően nyert el a párt. Meg fogom tartani a mandátumot” - fejtette ki.

Hadházy Ákos szerdán közölte, hogy kilép az LMP-ből, miután a párt korábbi társelnökeként május végén fegyelmi büntetést kapott, amiért a választás idején az ellenzék koordinált együttműködését szorgalmazta. Hadházy Ákos szerint viszont ez nem igaz.

Az LMP nevében Kanász-Nagy Máté, a párt országos elnökségének titkára megerősítette, elvárják Hadházy Ákostól, hogy adja vissza a mandátumát.

Hadházy Ákos arról is beszélt az InfoRádiónak, hogy a jövőben sem lép be más frakcióba, és

bízik abban, hogy független képviselőként is eredményes munkát tud végezni.

Az LMP vezetése először két évre eltiltotta a pártbeli tisztségek viselésétől Hadházy Ákost, ezt most súlyosbították volna, de a képviselő ezt megelőzve, úgy döntött kilép a pártból.

Az elmúlt hetekben több meghatározó politikus is távozott az LMP-ből. Schiffer András, az ellenzéki párt alapítója, egykori társelnöke és frakcióvezetője az LMP és a teljes ellenzék munkáját bírálva döntött úgy hogy távozik a pártból, majd a Hadházy Ákossal. Korábban pedig a fegyelmi bizottság kizárta Sallai Róbert Benedeket az LMP-ből, miután a párt etikai bizottsági ülésén rátámadt Hadházy Ákosra.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

A Liverpool – különösen fájó ez a Vörösök híveinek – éppen a városi rivális Everton elleni vereséggel, szerdán szinte minden esélyét elveszítette a győzelemre az Arsenallal és a Manchester Cityvel vívott hármas harcban. Az Ágyúsok előnye három pont négy fordulóval a zárás előtt, ami a jobb gólkülönbség miatt valójában négy. A City két mérkőzéssel kevesebbet játszott náluk, de a vesztett pontokat tekintve az előnye öt pont Szoboszlai Dominik csapatával szemben.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Több hónap huzavona után az Egyesült Államok törvényhozása megszavazta, Joe Biden elnök pedig mára virradóra aláírta azt a törvényt, amely az eddigi legnagyobb, összesen 61 milliárd dolláros katonai segélycsomagot biztosítja Ukrajna számára. A támogatás mérete példa nélküli, az viszont nagy kérdés, hogy mire lesz elég. Képesek lehetnek-e az ukránok visszafoglalni az oroszok által megszállt területeket, vagy csupán a védelmi képességeik lesznek erősebbek? Kell-e tartani eszkalációtól az új fegyverek miatt, és mi lehet Oroszország jelenlegi, valós célja a háborúban? Továbbá milyen keretben érdemes értelmezni az eseményeket, tényleg a Nyugat sorsa dőlhet el Kelet-Ukrajnában vagy csupán szláv belharcról van szó? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének docensét az Ukrajnának megszavazott amerikai katonai segély apropóján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×