Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda
A külföldiek gyakran többet keresnek az átlagfizetésnél Csehországban

A külföldiek gyakran többet keresnek az átlagfizetésnél Csehországban

Csaknem félmillió külföldi él Csehországban, ami a legmagasabb arány az ország történelmében. A külföldiek száma az elmúlt 12 évben megkétszereződött. Az ukránok vannak a legtöbben, őket a szlovákok követik.

A külföldiek többsége a kedvező munkalehetőség miatt költözött az országba. A vállalkozók között a legtöbb a vietnami, az alkalmazottak között pedig a szlovák állampolgár, akik gyakran többet keresnek az országos átlagfizetésnél.

Michaela Marksová, Csehország munkaügyi minisztere elmondta, Csehország gazdasága egyelőre elbírja a külföldi munkavállalókat: „Ha a szomszédos Németországban körülnézünk, ott is ugyanez a helyzet, tehát úgy gondolom, hogy amíg szervezetten ki tudjuk válogatni azokat az embereket, akiknek megfelelő végzettségük van, addig minden rendben lesz” – fejtette ki a miniszter.

Ezzel ellentétben a kommunista párt tagjai úgy vélik, inkább a cseh állampolgároknak kellene munkát adni. A szakszervezet tagjainak is az a véleménye, hogy a munkáltatók leginkább az ukrajnai alkalmazottakat használják ki, akik alacsonyabb bérért is hajlandóak dolgozni, mint a hazaiak. Az ukránok számaránya eléri a 23 százalékot a Csehországban élő külföldiek közül. A demokrata párt ellenben azt szeretné, ha a munkaerőpiac még inkább kinyílna a külföldiek előtt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter a Várban: a hatalom egy szörny

„Lehet, hogy Tuzson Bence igazságügyi miniszter ráér, lehet, hogy Sulyok Tamás államfő ráér, lehet, hogy Orbán Viktor miniszterelnök ráér, de ezeknek a gyerekeknek nincs több idejük, nem akarnak még több karácsonyt félelemben élni! Ezeket a gyerekeket most is bántják, most vannak veszélyben!” – fogalmazott a Tisza Párt támogatóinak sokasága a Sándor-palota előtt Magyar Péter.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
Mélyen Oroszország területén csapódtak be drónok, Ukrajna ellentámadásba kezdett - Háborús híreink szombaton

Mélyen Oroszország területén csapódtak be drónok, Ukrajna ellentámadásba kezdett - Háborús híreink szombaton

Ukrajna a béke irányába tett lépések a hét második felében, bemutatott az Egyesült Államoknak egy 20 pontos módosított javaslatot a háború lezárására. Ebben szerepel egy olyan javaslat, amely a Donbaszt semleges területté nyilvánítaná, az ukrán erők kivonulásával.Később ezt letagadták, és arról beszéltek, hogy ez csak egy lehetőség, amit meg kellene vitatni. Közben Donald Trump amerikai elnöknek fogy a türelme. Pénteken az ukrán haderő jelentős ellentámadást hajtott végre Kupjanszknál: a várost - ukrán források szerint - szinte teljesen bekerítették. Az éjjel két ‍ember halt meg az éjszaka egy ukrán dróncsapásban az oroszországi Szaratov ‍városban. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×