eur:
414.28
usd:
398.51
bux:
78782.59
2024. december 20. péntek Teofil

Ez a jólét záloga

Angela Merkelnek aligha van lehetősége bármilyen kötetlen beszélgetésre honfitársaival, ezért várhatóan most jó lehetőséget biztosít a számára is az a tanulmány, amelyhez egy fél éven át folytatott nagyszabású közvélemény-kutatás szolgáltatta az adatokat. A most nyilvánosságra hozott tanulmányból kitűnik, hogy a németek a jólét elsődleges feltételének a békét tekintik.

A németek számára a béke jelenti a jólét alighanem legfontosabb alappillérét. Ezért elvárják politikusaiktól, hogy mind külföldön, mind pedig az országon belül mindent megtegyenek a béke megőrzése érdekében. És ha már a béke szavatoltnak tűnik, a szabadság, no meg a biztos anyagi helyzet is létfontosságú a jólét és az ebből fakadó elégedettség szempontjából.

Némi meglepetést keltett, hogy a németek napi munkájuk során gyakran hajszoltnak érzik magukat. Megnyugtató viszont az a tény, hogy a válaszadók otthonukban biztonságban érzik magukat, azaz nem tartanak betörésektől.

A kormány részéről most közzétett 333 oldalas felmérésből megtudható az is, hogy az egészségügyi biztosítás rendszerével a lakosság ugyan meg van elégedve, azonban a rendelőkben egyre hosszabb várakozási időt felháborítónak tartják.

A "Jól élni Németországban" elnevezéssel készült közvélemény-kutatást polgári fórumok keretében politikai és társadalmi szervezetek, nem egyszer egyházi méltóságok bevonásával fél év alatt végezték, és a polgári fórumnak nevezett akció keretében még maga a kancellár is többször részt vett azokon a beszélgetéseken, amelyeket a különböző találkozók során folytattak.

Az ott elhangzott véleményeket összegzi a most nyilvánosságra hozott jelentés, amelyet azonban az ellenzék igencsak hiányosnak minősített, mert úgy vélte, nem domborítja ki kellőképpen a polgárok aggodalmát a német fegyverexport növekedése, valamint a szegények és a gazdagok közti különbség elmélyülése miatt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Bulgáriában: Magyarország szempontjából ez az ország kulcsország

Brüsszelből Bulgáriába repült pénteken a kormányfő. Találkozójának Rumen Radev államfővel több témája is volt, például energiaipari és védelmi kérdésekről is egyeztettek. Bulgária Orbán Viktor látogatásától várja, hogy a 2025-ös éve - egy egyházi hagyomány alapján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.20. péntek, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Videó: így lesz a csirketrágyából elektromos áram – a Szarvasi Biogázüzemben jártunk

Videó: így lesz a csirketrágyából elektromos áram – a Szarvasi Biogázüzemben jártunk

A Mol tavaly nyáron vásárolta meg a Szarvasi Biogázüzemet, ahol évente 110 ezer tonna húsipari hulladékot, szerves trágyát és mezőgazdasági mellékterméket dolgoznak fel, amelyből 12,5 millió köbméter biogázt, illetve villamosenergiát állítanak elő. Mi az a szubsztrátum, hogyan alakul át a csirketrágya elektromos árammá, és mit kezd az üzem a gyártás során keletkező melléktermékkel, egyáltalán hogyan illeszkedik az új tevékenység a Mol stratégiájába? A Portfolio stábja Szarvason járt, ahol mindezekre megkaptuk a választ.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×