eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Mark Zuckerberg, a Facebook internetes közösségi portál társalapítója és vezérigazgatója 2021. október 28-án bejelenti, hogy a Facebook új neve Meta lesz. Zuckerberg szerint a Facebook márkanév jelenleg egy termékhez, a közösségi oldalhoz kapcsolódik, de reméli, hogy idővel egy metaverzumot működtető cégnek tekintik majd őket az emberek.
Nyitókép: MTI/AP/Eric Risberg

Várni kell a Facebook és Instagram nagy újítására

Korábban 2022-tól ígérte a Meta, hogy csak az üzenetet küldő és fogadó látja majd azok tartalmát.

A Facebook és az Instagram tulajdonosa, a Meta későbbre, 2023-ra halasztja, hogy titkosítva lehessen üzeneteket küldeni Facebookon és Instagramon – idézi a Hvg.hu a Guardiant.

A halasztásra azért kerül sor, mert számos, a gyermekek biztonságával foglalkozó szervezet adott hangot annak, hogy a titkosított üzenetek megnehezítik azt, hogy beazonosítsák a kiskorúakat szexuálisan zaklatókat, és hogy bármilyen hatósági eljárás indulhasson ellenük.

A Meta a titkosított üzenetküldést már használja a WhatsApp alkalmazásnál, ezt terjesztették volna ki még 2022 során a Facebookra és az Instagramra is. Ezt halasztják most későbbre.

Címlapról ajánljuk

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Ki tudják-e gazdálkodni a cégek a béremelést? Megszólaltak a munkáltatók

Ki tudják-e gazdálkodni a cégek a béremelést? Megszólaltak a munkáltatók

A 3 éves bérmegállapodást egyszerre tartja ambiciózusnak és a munkavállalók szempontjából kompenzációnak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége. A munkaadói oldal kigazdálkodhatónak tartja 2025-re az egyszámjegyű minimálbér- és garantált bérminimumemelést, de azt azért jelezték, hogy főleg a kisebb vállalkozásoknál igencsak sok cég szűnt meg az elmúlt 2 évben. Szerintük egyértelműen a kisebb vállalatok voltak ennek az időszaknak a vesztesei. A munkaadói oldalon úgy látják, hogy a magyar piac elsősorban a termelékenység növelésével tudná jobban megtartani a munkaerőt, nem pedig a jelentős minimálbéremeléssel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×