Infostart.hu
eur:
389.61
usd:
338.51
bux:
121718.08
2026. március 27. péntek Hajnalka
Nyitókép: Pixabay

Koronavírus - Nagyon felpörgették az egyik vakcina fejlesztését

A Sanofi egyúttal figyelmeztet: az oltás terén nem biztos, hogy a leggyorsabb lesz a győztes a koronavírus elleni harcban.

Akár már 2021 elején bevethető lesz az a koronavírusvakcina-jelölt, amelyen a Sanofi és a GlaxoSmithKline dolgozik - írja a Portfolio a Reutersre hivatkozva. Eredetileg a jövő év második felére lett volna minden készen az oltóanyaggal kapcsolatban.

Természetesen a világ számtalan pontján zajlanak a kutatások-fejlesztések, ígéretesek még a Moderna fejlesztései, az AstraZeneca és az Oxfordi egyetem közös találmánya, és a Pfizer is nagy munkában van a BioNTech nevő céggel karöltve.

Kínában a kínai Chingqing Zhief Biological Products is bejelentette kedden, hogy már tesztelheti vakcinajelöltjét embereken.

A Sanofinál azért jelezték, hogy ezúttal nem biztos, hogy a leggyorsabb lesz a győztes fejlesztő, mivel

  1. korábbi, többnyire a SARS-sal kapcsolatos tapasztalatokat használnak fel
  2. biztosítani kell a gyártási kapacitásokat a nagy volumenű gyártáshoz.

Ez a fejlesztés "nem fog rohanni", inkább a minőségre helyezik a hangsúlyt. Kétféle ellenanyagon is dolgozik a Sanofi, az egyikből 1 milliárd, a másikból 360 millió dózist tud gyártani egy év alatt, ha minden rendben lesz vele.

Címlapról ajánljuk
Repedések a jólétben – 20 jel, hogy ez a Németország már nem az a Németország

Repedések a jólétben – 20 jel, hogy ez a Németország már nem az a Németország

Németország hosszú ideig a kiszámíthatóság országa volt. Stabil árak, erős ipar, növekvő életszínvonal. 2019 óta azonban egy új korszak kezdődött, amelyben ezek az alapok meginogtak. A változás nem egyetlen válság eredménye, hanem több, egymást erősítő folyamat következménye. Ez a cikk húsz konkrét példán keresztül mutatja meg, hogyan változik meg egy gazdasági nagyhatalom.

Dulakodás Orbán Viktor beszéde alatt Győrben, forrósodik a kampány

Győrben már a beszéd előtt elszabadultak az indulatok. Az egymásnak feszülő kormánypárti és ellenzéki csoportok között dulakodások alakultak ki, transzparenseket téptek ki egymás kezéből, miközben a skandálások és sértő bekiabálások egyre erősödtek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.30. hétfő, 18:00
Nagy Dávid
a Magyar Kétfarkú Kutya Párt pártigazgatója, választási listavezetője
Elromlott a hangulat: korrekciós fázisba ért a Dow, nagy mozgások a magyar tőzsdén

Elromlott a hangulat: korrekciós fázisba ért a Dow, nagy mozgások a magyar tőzsdén

Folytatódott a volatilis kereskedés csütörtökön az amerikai tőzsdéken, a vezető indexek jelentős csökkenésekkel zártak és az olajpiacon is voltak mozgások, ma reggel azonban Ázsiában felemás volt a hangulat és az európai részvénypiacok is vegyesen nyitottak. A délelőtt folyamán azonban lefordultak az európai tőzsdék, esik a BUX is, különösen a 4iG, az Appeninn és az Opus árfolyama. Az ellentmondásos nyilatkozatok Irán és az Egyesült Államok részéről fokozzák a bizonytalanságot, Donald Trump tíz napra felfüggesztette az iráni energetikai infrastruktúra elleni támadásokat, de ez nem sokáig segített a hangulaton, az amerikai tőzsdék pénteken jelentősebb esésekkel kezdték a napot, a Nasdaq 100 és a Dow index már korrekciós fázisba ért. Az olajár kissé emelkedik, akárcsak az aranyár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×