Infostart.hu
eur:
378.11
usd:
318.87
bux:
129332.26
2026. február 13. péntek Ella, Linda
LIVERPOOL, ENGLAND - FEBRUARY 26: Alexis Mac Allister of Liverpool celebrates scoring his teams second goal with teammate Mohamed Salah  during the Premier League match between Liverpool FC and Newcastle United FC at Anfield on February 26, 2025 in Liverpool, England. (Photo by Carl Recine/Getty Images)
Nyitókép: Carl Recine/Getty Images

Wéber Gábor mint Liverpool-szurkoló: az egész futballtársadalmat meglepné, ha a PSG fordítana a BL-ben

A labdarúgó-BL nyolcaddöntőjének keddi visszavágóján a Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool egygólos előnyből várja a francia Paris Saint-Germain csapatát. Wéber Gábor Forma–1-es kommentátor fanatikus Liverpool-szurkolóként mondta el várakozásait az InfoRádióban.

Wéber Gábor kisiskolás kora óta rajong a Liverpoolért, a Kenny Dalglish fémjelezte korszak óta. "Jó korszak van megint, úgyhogy én csodálkoznék, ha este nem jutna tovább a Liverpool" – utalt arra, hogy a Poolnak jó szériája van, a BL alapszakaszában az élen zárt, a PSG-t pedig idegenben verni tudta múlt szerdán 1-0-ra, a Premier League-ben pedig szárnyal.

Intő jel azonban, hogy a PSG a múlt héten rengeteg helyzetet kidolgozott, csakhogy ezek mind kimaradtak. Ezért most sem tartja teljesen lehetetlennek, hogy a francia sztárgárda fordítson, de az év egészét és a Liverpool lendületét tekintve szerinte az egész futballtársadalom meglepődne azon, ha ez megtörténne.

Wéber Gábor nem titkolja, meglepte, hogy új menedzserével, Arne Slottal ennyire sikeres a Liverpool, főleg a Klopp-korszak után, amelyben a tréner és a klub annyira összenőtt, mint Arsene Wenger az Arsenallal vagy Alex Ferguson a Manchester Uniteddel, de "vérfrissítésre azért mindenképpen szükség volt".

Szerinte a Liverpool sikerének titka az alkotóelemek, a játékosok egysége, mert hiába vannak egy csapatnak nagyon jó játékosai, ha a szerkezetet, a taktikát és az egységet nem lehet összegyúrni.

A most kialakult szerkezetben Szoboszlai Dominik helyét is nagyon eltaláltnak látja.

"Amikor elindul és megy, akkor azt ki is kell használni. Mert előbb-utóbb úgyis jön valami, egy kisebb sérülés, egy eltiltás, piros lap, bármi, vagy a csapat áll meg. És ne felejtsük el, hogy a mai fociban azt is figyelembe kell venni, hogy egy-két kulcsember elszerződik. Adott esetben akár Szoboszlai Dominik is elkerülhet a csapattól, de most jó helyen van, jókor, addig kell ütni ezt a vasat, amíg meleg" – utalt fél szóval arra is, hogy a csapat legnagyobb sztárjátékosa, Mohamed Szalah Liverpoolban tartása korántsem biztos. Wéber Gábor szerint őt is meg kell tartania a Liverpoolnak, akkor is, ha jó ideje lebegteti a távozását. "Azért remélem, hogy ez nem az a csapat lesz, amit majd szaúdi kérők fognak szétverni nagyobb pénzekért teljesen értelmetlenül" – jegyezte meg.

Az idei évre szerinte "a nagy truváj" az lenne, ha a BL-t és az angol bajnokságot is meg tudná nyerni a klub, ezt ugyanis kevesen tudják megcsinálni.

Wéber Gábor nagy álma volt gyerekkorától, hogy labdarúgó-mérkőzéseken kommentáljon, "de valahogy a Forma–1 mindig érdekesebb volt", és ma már nem is hiányzik neki annyira, nincs is meg az a mélységű tudás a focival kapcsolatban, amely az autósport elitkategóriájával.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tömegszerencsétlenség Budakeszin – fotók

Tömegszerencsétlenség Budakeszin – fotók

Hatalmas tűz keletkezett Budakeszin egy munkásszállón, egyelőre még kérdéses, vannak-e halálos áldozatok. Győrfi Pál, a mentők szóvivője korábban 4 életveszélyes, 3 súlyos és 15 könnyebb sérültről beszélt. A településen ekkora katasztrófa még nem történt – mondta az InfoRádió érdeklődésére egy helyi lakos.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Nyomás alatt a tőzsdék, gyűlnek a félelmek

Nyomás alatt a tőzsdék, gyűlnek a félelmek

Csütörtökön nagyobb esést láthattunk az amerikai tőzsdéken, miután rohamosan nőnek azok a félelmek, hogy a mesterséges intelligencia rövid időn belül tömegesen kiválthatja a fehérgalléros munkavállalókat. Az esés a rossz hangulat péntek reggelre az ázsiai tőzsdékre is átragadt, Európában azonban csak kisebb mínuszokra lehet számítani. Gazdasági események szempontjából is van mire figyelni, hiszen délután érkezik az amerikai CPI inflációs adat, ami okozhat még meglepetéseket. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.  

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×