Infostart.hu
eur:
357.72
usd:
304.75
bux:
132484.92
2026. május 13. szerda Imola, Szervác
Molnár Dóra, az ötödik Budafóka XXII. SE csapatának tagja a 4x200 méteres női gyorsváltó döntője után az úszók kaposvári rövidpályás országos bajnokságának zárónapján, 2024. november 9-én.
Nyitókép: MTI/Kacsúr Tamás

Kétszeres Európa-bajnok igazolt a Ferencvároshoz

A Ferencvárosban folytatja pályafutását Molnár Dóra kétszeres Európa-bajnok úszó.

„Ez egy hatalmas lehetőség számomra a jövőm szempontjából” – nyilatkozott a klub honlapjának a 18 éves sportoló, aki eddigi pályafutását a Budafóka SE-nél töltötte.

Az ifjúsági korosztályban többszörös világ- és Európa-bajnok Molnár a 2022-es hazai rendezésű világbajnokságon robbant be a felnőtt mezőnybe, a Duna Arénában ötödik volt 200 méter háton. Ebben a számban tavaly ezüstérmet nyert a belgrádi kontinensviadalon – és kijutott a párizsi olimpiára is, ahol a 12. helyen végzett –, valamint a 4x100 méteres gyorsváltó, illetve a 4x200 méteres mix gyorsváltó tagjaként első lett.

A fiatal versenyző nagy sikerrel zárta az elmúlt esztendőt, ugyanis a 4x200 méteres női gyorsváltóval a Duna Arénában második lett a rövidpályás világbajnokságon.

Az FTC úszószakosztálya a nyári olimpiát követően alaposan megerősödött, a zöld-fehérekhez szerződött a nyíltvízi versenyben Párizsban aranyérmes Rasovszky Kristóf, a harmadik Betlehem Dávid, illetve a 100 méter gyorson negyedik Németh Nándor is.

Címlapról ajánljuk

Volt munkatársak, többdiplomás szakemberek – Lassan érkeznek az államtitkári nevek

Egyre több államtitkári név lát napvilágot azok után, hogy a Tisza-kormány szerdán ténylegesen is megkezdi a munkáját. Van a miniszterek között, aki a kormánypárton belül választ magának kvázi helyettest, van, aki az egyetemi világból, és van, aki a szakértői szcénából.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Megalakult a Tisza-kormány - Szerdán érkeznek az új bejelentések az első kormányülés után

Megalakult a Tisza-kormány - Szerdán érkeznek az új bejelentések az első kormányülés után

Véghajrájába ért a Tisza-kormány megalakulása: a mai nap befejeződtek a miniszterjelöltek bizottsági meghallgatásai, majd 13.30-kor mindenki megkapta hivatalos kinevezését Sulyok Tamás köztársasági elnöktől. Délután 16 órától a frissen kinevezett miniszterek parlamenti esküjüket is letették, amivel hivatalosan is megalakult az új, Magyar Péter vezette kormány. A mai meghallgatásokon több fontos üzenet is elhangzott, Kármán András leendő pénzügyminiszter például a kata adózási rendszer visszahozataláról, valamint a vállalati különadók sorsáról is beszélt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. május 12. 21:12
2026. május 12. 19:52
×
×